Haberler

Amerikan Pazarında 8 Koltuk Modası

Amerikan Pazarında 8 Koltuk Modası, kalabalık aileler ve küçük gruplar için en kullanışlı ve rahat araç sınıflarından biri. Kia da bu pazarın ne kadar değerli olduğunu biliyor. Hala bu gruptaki en konforlu araçlardan biri olan ve 8 koltuklu Sedona’yı üretiyorlar ama gerçek şu ki modelin yüzü eskimeye başladı. Kia, pazardaki yerini kaybetmemek için aracı daha modern bir görüntüye kavuşturmaya karar verdi. Halen ABD pazarında satışta bulunan Yeni Sedona daha alçak gözüküyor ama bu, orta çizginin yükseltilip pencerelerin kısaltılmasından kaynaklanan bir göz yanılgısı da olabilir. Bunu illüstrasyondan anlamak güç.

Ön kısımda şu anki Sedona’da da bulunan Kaplan Burnu krom ızgara tasarımı yer alıyor. Sis farları ise dikey olarak konumlandırılmış. Kaput uzatılmış ve ön cam daha eğik olmuş. Araca genel bir bakış attığımızda aerodinamiğin ön planda tutulduğunu görüyoruz.

Arka kısımda yatay LED farlar yer alacak. Burada bulunan spoiler çıkıntılı ve belirgin olacak. Arka tarafın da ön taraf gibi aerodinamik verimi arttırmak için daha yuvarlak hatlı bir tasarımla gelmesi bekleniyor.

Kabin içi hakkında çok fazla bilgi yok. Yine de Kia’nın bu modele verdiği öneme bakarsak maksimum konforu sağlayacak kalitede malzeme kullanılacağını söyleyebiliriz. Ayrıca Kia’nın yeni UVO multimedya sistemi de yeni modelde kullanılabilir.

Yeni Sedona’nın 2015’te çıkacağı biliniyor ama kesin tarihi henüz belli değil. Chrysler Voyager, Dodge Grand Caravan, Toyota Sienna ve Honda Odyssey gibi daha çok satan önemli rakipleri varken Kia’nın modernizasyon çalışmaları yapması gerçekten önemliydi. Ayrıntılar ve prototipler gelmeye başladıkça değişikliklerin faydalı olup olmayacağını göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir