Alfa Romeo

Alfa Romeo’nun planları

Alfa Romeo’nun planları, Alfa Romeo’yu bünyesinde bulunduran Fiat Grubu’nun CEO’su Sergio Marchionne, İtalyan marka ile ilgili yeni planlarını Nisan 2014’te açıklayacak. Alfa Romeo’nun gelecek planları hala bir isim konulmayan arkadan itişli ve dört tekerlekten çekişli sürüş mimarisi üzerinde yoğunlaşacak. Gelecek planlarının asıl hedefi ise Alfa Romeo’nun dünya çapındaki varlığını arttırması olacak.

“Mevcut segmentlerdeki otomobillerimiz ve bulunduğumuz pazarlar ile küresel pazarın yalnızca %5’i ile mücadele edebiliyoruz.” Diyen Alfa Romeo Avrupa patronu Louis Carl Vignon, 2016 yılına kadar markanın küresel pazarın %32’si ile mücadele etmesini hedeflediklerini belirtti.

Alfa Romeo gelecek planları ile ilgili açıklama yapmayı gizlilik doğrultusunda reddederken, gelecek modeller sektörde oldukça iyi biliniyor.

Yeni arkadan itişli ve dört tekerlekten çekişli sürüş mimarisi kullanılacak ilk model, BMW 4 Serisi’ne rakip olması beklenen Guilia modeli olacak. Guilia modeli gelecek yıl tanıtılacak ve 2015 yılından itibaren satışa sunulacak.

Alfa Romeo’nun geçen yıl üzerinde çalışmaya başlayacağı bir başka yeni model ise arkadan itişli bir sedan otomobil olacak. Maserati Ghibli modelinin bir türevi olacak bu sedan, markanın amiral gemisi olacak.

2014 yılının sonlarında tanıtılması beklenen Alfa Romeo’nun yeni sedanı, Mercedes Benz E Serisi ve BMW 5 Serisi gibi modellere rakip olacak. Bu modelin Alfa Romeo için en önemli adımlardan biri olacağı otomobil kulislerinde konuşulanlar arasında.

Ayrıca İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo, 2016 yılına kadar en küçüğü Jeep Patriot platformu üzerine konumlandırılacak 3 farklı crossover da üretmeyi planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir