Alfa RomeoHaberler

Alfa Romeo Giulietta ve MiTo Türkiye’ye geliyor

Lider İtalyan otomobil markası Alfa Romeo, neredeyse yüz yıldır üretmekte olduğu modellerini artık Türkiye pazarına da sokma kararı aldı. Giulietta ve MiTo modellerini ilk kez Türk sürücülerine sunacak olan Alfa Romeo, Ekim ayında ilk satışlara başlayacak. 240 beygirlik performans sağlayan ve 1750 cclik bir motora sahip olan Giulietta’nın 170 beygirlik 1.4 MultiAir turbo benzinli MiTo’dan daha fazla ilgi görmesi bekleniyor. Kendi segmentlerinin üst sınıflarında bulunan modellerin fiyatları henüz kesinlik kazanmış değil.

Türkiye’de Tofaş çatısı altında temsil edilen Alfa Romeo’nun, sportif modellerine özel bir kimlik kazandıran efsanevi sembolü “Quadrifoglio Verde” (Dört Yapraklı Yonca), 2014 model Giulietta ve MiTo modelleriyle, markanın yarışçı ruhunu yaşatmaya devam ediyor. İlk kez bu yılki Cenevre Otomobil Fuarı’nda otomobil tutkunlarının beğenisine sunulan 2014 Giulietta QV ve MiTo QV, İtalya ve ardından Avrupa genelinde satışa çıkıyor. 1750 cc turbo benzinli 240 HP’lik motora sahip Giulietta ile 1.4 MultiAir turbo benzinli 170 HP gücündeki MiTo QV, Alfa Romeo’nun DNA’sında bulunan sportiflik ile teknoloji ve tasarımı birleştirirken, performansı ve teknik özellikleriyle maksimum sürüş keyfini de garanti ediyor.

2014 model Giulietta ve MiTo’nun “Quadrifoglio Verde” versiyonları, sürüş keyfi ve performanslarının yanında, verimliliği, çevre dostu motorları ve günlük kullanıma uygunluklarıyla da Alfa Romeo’nun en iyi modelleri arasında yer alacağını kanıtlıyor. Alfa Romeo’nun yeni Giulietta ve MiTo QV modelleri, Ekim ayından itibaren Türkiye’de sipariş üzerine pazara sunulacak.

alfa_Giulietta ve MiTo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir