Volkswagen

7 kişilik Tiguan

Volkswagen’in kompakt serilerinden en çok satış değerlerine sahip olanlardan biri Tiguan, 2016 yılında yepyeni bir halle satışa sunulacak. Tasarımında değişikliklere gidilen, performans bakımından da güçlendirilen yeni nesil otomobil geçtiğimiz gün test sürüşleri sırasında prototip haliyle görüntülendi. Bunla birlikte gözlere en çok çarpan detay Tiguan’ın artık 7 koltuğa yer vermesi oldu. 2015’in Eylül ayında düzenlenecek olan, yani yaklaşık bir yıl sonraki Frankurt Otomobil Fuarı’nda boy gösterecek Tiguan, 2016 yılında da satışa sunulacak.

İkinci Tiguan modeli ise daha fazla bacak mesafesi ve 3. Sıra koltuk için daha uzun boyutlara sahip olacak. Bu sayede 7 kişinin seyahat edebileceği yeni Volkswagen Tiguan’ın ise 2016 yılının başlarında Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağı Volkswagen kaynakları tarafından açıklandı.

Yedi koltuklu yeni Tiguan’ın öncelikli olarak Amerika, Orta Doğu ve Çin’de satışa sunulmasını planlayan Wolfsburglu otomobil üreticisi Volkswagen, ileri yıllardaki modellerinde karlılığı arttırma planları neticesinde bu modeli Avrupa’da da satışa sunacak.

Volkswagen’in ilk olarak yeni Golf modelinde kullandığı esnek MQB platformu Avrupa’da yenilenerek satışa sunulan yeni Passat modelinin ardından 2. Jenerasyon Tiguan modelinde de yer alacak.

Alman otomobil devi yeni Tiguan’da yakıt tasarrufu arttırılmış 4 silindirli benzinli ve dizel motor seçeneklerine yer verecek. Birçok motor seçeneği ile birlikte 4Motion 4 tekerlekten çekiş sistemi standart önden çekiş sisteminin yanında opsiyonel olarak sunulacak.

tiguan_7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir