Dacia

2016 Dacia Duster Fiyat Listesi, Yorumları ve Özellikleri

Dacia’nın en çok satan arazi modellerinden biri olan Duster, Güney Amerika’da Renault’nun altında tanıtıldı. Brezilya’da tanıtılan 2016 model otomobilin Avrupa’ya da gelmesine büyük bir ihtimal verilirken Avrupa’daki ülkelerde sürekli makyaj görerek satışa sunuluyor olması otomobilde bazı değişikliklere gidilebileceğinin sinyalini de vermiyor değil. Bir sene önceki modeline oranla daha büyük bir ön ızgaraya sahip olan yeni crossover, LED ışıkların daha detaylı bir hale getirilmesiyle birlikte mutlaka daha da iyi bir görünüm kazanmış.

İç kısmında daha kaliteli malzemeler kullanılan Yeni Duster’ın kapı döşemeleri iyileştirilmiş. Konsol üzerindeki kontroller daha iyi ışıklandırılmış ve büyük şehirlerin trafiği hakkında gerçek zamanlı bilgi veren entegre navigasyonlu bilgi-eğlence sistemi eklenmiş.

Brezilya’da yeni tanıtılan Honda HR-V ve Jeep Renegade gibi kompakt crossover modellerle yarışacak olan Duster’ın gücü arttırılarak tüketimi azaltılmış. Motoru geliştirilen aracın giriş modeli 115 hp 1.6 litre benzinli motorla ve 5 ileri düz vitesle geliyor. Dynamic ve Expression versiyonları ile gelecek baz modeli, 2 litre 16 valf 148 hp lik motor takip ediyor. 6 ileri manuel veya 4 ileri otomatik şanzımanla gelecek bu versiyon 168 Nm tork üretecek.

Renault’tan sızan haberlere göre Duster 2017 yılında bir makyaj daha görecek ve boyutları daha da büyütülecek. Bu kasanın ise 2016 içerisinde Avrupa’ya gelmesi kuvvetli bir ihtimal olarak görülüyor.

2016_dacia_duster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir