Opel

2015 Opel Zafira Fiyat Listesi, Yorumları ve Özellikleri

Opel’in kült modellerinden biri olan Zafira, bu sene dördüncü nesliyle birlikte satışa sunulacak. Üretimi Fransa’da gerçekleşecek olan otomobil gelen bilgilere göre bu sene Peugeot ortaklığıyla birlikte geliştirilecek. SUV modellerin bu senelerde Avrupa’da en çok satan modeller olması bazı otomobil geliştiricilerini MPV üretmekten vazgeçirmişti ama Opel onların arasında yer almıyor. Zafira’yı üretim listesinden tamamen çıkarmak yerine onu daha büyük bir hale getirip SUV standartlarına yaklaştırıyor.

Yeni Zafira’da farklı bir tasarım anlayışı içerisinde SUV ve MPV öncelikleri bir araya getirilmeye çalışılacak. Versiyonları arasında dört çeker bir modeli de olacak aracın Fransızlar tarafından geliştirilen EMP2 platformu üzerinde üretilmesi bekleniyor.

Yeni platform ile daha hafif bir yapıya kavuşacak Yeni Zafira 1.6 dizel motoru ile gelecek ve otomatik şanzıman seçeneği de sunulacak. Şu anki modeli Zafira Tourer C 4.66 m lik boyuyla sınıfının en büyüğü iken yeni Zafira 4.55 metre ile daha kısa ancak daha kaslı olacak. Yeni Zafira’nın çıkış tarihi henüz belli olmasa da Opel’in mevcut modeli 2018 yılına kadar üreteceği de sızan haberler arasında.

Opel Zafira

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir