Hyundai

2015 Hyundai ix35 Fiyat Listesi, Yorumları ve Özellikleri

Cenevre Otomobil Fuarı’nda Tucson adlı modelini tanıtacağını açıklayan Hyundai’den, tanıtım tarihi yaklaştıkça otomobile ait yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Avrupa’da ix35 ismiyle dolaşabilecek olan arabanın sektördeki rakipleri Honda CR-V ve Toyota Rav4 olacak. Bu vakte dek otomobile dair 3 tanıtım videosu bizlerle paylaşıldı. Otomobil hakkında açıklamalarda bulunan Schreyer, yeni araçlarını cesur ve atletik sıfatlarıyla tanımlarken iç kısımdaki rahatlık ve genişliğe de övgüler yağdırdı.

Isıtmalı ve soğutmalı ön koltuklar, eskisinden üç kat daha hızlı olan yeni nesil bir navigasyon sistemi, anahtar yaklaştığında otomatik açılan bagaj kapağı, yatay ve dikey park edebilen Akıllı Park Asistanı (SPAS), Acil Fren Destek Sistemi, Şerit Takip Asistanı, Kör Nokta Uyarı Sistemi, parktan geri geri çıkışlarda yolu kontrol eden Trafik Kontol Sistemi (RTCA) gibi özelliklerle dolu olan Tucson, selefinden daha geniş ve daha uzun.

4.475 mm lik uzunluk, 1.850mm lik genişlik, 1.650mm lik uzunluk ile 65mm daha uzun ve 30mm daha geniş olan olan araç 30mm daha uzun bir aks aralığı ile daha konforlu bir sürüş sağlayacak. Selefine göre tek dezavantajı ise 591 litreden 513 litreye düşen bagaj hacmi.

İki farklı benzinli motor seçeneği olacak aracın 133hp 1.6 litre GDI ve 174 hp 1.6 litre turbo T-GDI versiyonları olacak.

3 farklı dizel versiyonu 1.7 litre 113hp, 2.0 litre 134hp ve 2.0 litre 181hp güç üretecek olan araç 6 ileri manuel şanzımanla gelecek. 7 ileri otomatik (7DCT) şanzıman ise 1.6 litre benzinli motoru ile satılacak. 2.0 dizel motorun da bir otomatik seçeneği olsa da bu versiyonda 6 ileri standart otomatik şanzıman kullanıldı. Aracın önden çeker ve dört çeker versiyonları da mevcut olacak.

Önümüzdeki ay Cenevre’de tanıtılacak olan aracın 2015 yılının ikinci yarısında Avrupa pazarına girmesi bekleniyor. Aracın ix35 adı altında mı yoksa Tucson adı altında ix35’in yerine mi satışa sunulacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

Hyundai ix35

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir