Haberler

Yılın En İyi Otomobili Adayları Belli Oldu

Yılın En İyi Otomobili Adayları Belli oldu, Dünyada Yılın En İyi Otomobili Ödülü’nün 2014 ayağı için finale kalan otomobiller New York Otomobil Fuarı’nda duyuruldu.

Dünyanın en iyi otomobili olmak için yarışacak modeller arasından 1. Seçilen otomobil, 17 Nisan 2014’te New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda açıklanacak.

Bu yıl Dünyanın En İyi Otomobili Ödülü, Yılın Otomobili, Yılın Lüks Otomobili, Yılın Performans Otomobili, Yılın Çevreci Otomobili ve Yılın Otomobil Tasarımı olmak üzere 5 farklı kategoride verilecek.

Bu 5 özel ödülün sahibi olacak otomobiller, 69 kişilik otomobil yazarlarından oluşan özel bir jüri ekibi ile özel bir baloda belirlenecek.

İşte kategorilere göre adaylar:

2014 Yılın En İyi Otomobili: Audi A3, BMW 4 Serisi, BMW i3, Cadillac CTS, Citroen C4 Picasso, Ford Mondeo, Ford Fusion, Infiniti Q50, Jeep Cherokee, Lexus IS, Mazda 3, Peugeot 308 ve Skoda Octavia.

2014 Yılın Lüks Otomobili: Bentley Flying Spur, BMW X5, Cadillac ELR, Cadillac Escalade, Maserati Ghibli, Maserati Quattroporte, Mercedes Benz S Serisi, Porsche Macan, Range Rover Sport, Rolls Royce Wraith.

2014 Yılın Performans Otomobili: Alfa Romeo 4C, Audi RS 6 SW, BMW M6 Gran Coupe, Chevrolet Corvette Stingray, Ferrari 458 Speciale, Ford Fiesta ST, Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster, Mercedes Benz A Serisi, Mercedes Benz CLA45 AMG, Porsche 911 GT3, Porsche 911 Turbo, Volkswagen Golf GTI.

2014 Yılın Çevreci Otomobili: Audi A3 Sportback e-tron (+ Audi e-gas), BMW i3, Honda Accord Hybrid, Mitsubishi Outlander PHEV, Volkswagen XL1.

2014 Yılın Otomobil Tasarımı: BMW i3, Cadillac CTS, Citroen C4 Picasso, Mazda3, Lexus IS, Mercedes Benz C-Class, Volkswagen XL1.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir