HaberlerNissan

Yeni X-Trail Frankurt’da tanıtılacak

Yeni X-Trail Frankurt’da tanıtılacak, Japon üretici Nissan’ın SUV aracı olan X-Trail’in yenileme çalışmaların da sona yaklaşıyor. Önümüzdeki ay Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılması planlanıyor. Gelecek ay prömiyerinin Frankfurt’ta yapılmasının ardından tüm Avrupa’da satışa sunulması beklenen yeni X-Trail’in Nissan ürün gamında kendine daha kesin bir pozisyon bulacağı tahmin ediliyor.

2014 yılının ilk aylarında satışa sunulacak yeni jenerasyon Qashqai modelinin 7 koltuklu versiyonu olmayacak. Böylelikle yeni Nissan X-Trail markanın 7 koltuklu SUV’si olarak markayı bu segmentte temsil edecek.

2012 yılında Cenevre Otomobil Fuarı’nda Nissan standında sergilenen Hi-Cross konseptinden esinlenerek tasarlanan yeni X-Trail’in üstün yol tutuşu ile arazinin yanı sıra şehir içi kullanımında da üstün performans göstereceği söyleniyor.

Nissan X-Trail’de gerçekleştirilen stil ve dinamik geliştirmelerinin aracın arazi yeteneklerini kısıtlamayacağı belirtilirken, iddialar yeni X-Trail’in arazi yeteneklerinin dört tekerlekten çekiş sistemine sahip versiyon tercih edildiğinde dahi mevcut X-Trail ile aynı olacağı yönünde.

Yakıt tüketimini azaltmak için ön tekerlekten çekiş sistemini standart olarak sunacak olan Nissan, baz versiyonda mevcut X-Trail’in 2.0 litrelik dizel motorunun güncellenmiş versiyonunu yeni modelde konumlandıracak.

İç tasarımında da Hi-Cross konseptinden esintiler taşıyacak olan yeni X-Trail, tasarım ve kalite olarak mevcut modelden daha fazlasını vaat edecek. Yeni X-Trail’in standart donanım seviyesini de yükseltecek Nissan’ın, Ford Mondeo ve Opel Insignia gibi farklı klasmandaki yakın fiyatlı otomobillerin de satışlarından pay almayı planladığı biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir