Yeni VOLVO V40 soru işaretine yer bırakmıyor

Otomobil takipçileri için Volvo’nun kontrolünün Çin’e geçmesi kafalardaki soru işaretlerini artırmıştı. Ancak yeni modelin internete sızan fotoğraflarını görenler için bu durum ortadan kalktı sayılır. Motor seçenekleri üzerine halen değişik yorumlar yapılıyor ancak, S40 ve S60 modelleriyle benzerlikler taşıyacağını tahmin etmek çok da zor değil.
Volvo’nun bu yeni modeli, asıl konsepti bozmadan yeni bir görüntüyle nasıl üretim yapılabilir sorusunun en iyi cevabı. Burada da ustalık konuşuluyor haliyle. Araçta ön panjur ve farlar S60’ı hatırlatıyor. Büyük bir cam tavana sahip araçta, arka kısım hatchback ve station wagon modeli arasında gidip geliyor. Stoplarda inişli çıkışlı tasarımlar gözleniyor. Tasarımda da bütünlük olduğunu söylemek mümkün. Bunun en önemli özelliğini de arabanın altından başlayan çizginin arka tamponun üst sınırına kadar yükseliyor.

V40’ın içi ise sürücülere hi çde yabancı gelmeyecektir. Kapı içleri, orta konsolu, direksiyon simidi ve ön koltuk arasında kalan vites konsolu diğer Volvo modellerinde de neredeyse aynı şekilde kullanılıyor. Sadece göstergelerin hepsi dijital olarak ayarlanmış.  Çerçevesiz aynalar ise, şıklığın bir yansıması olarak okunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir