Toyota

Yeni Toyota Yaris Yakalandı

Yeni Toyota Yaris Yakalandı, Japon otomobil üreticisi Toyota’nın süper mini modeli Yaris, Avrupa’da bir türlü umduğu başarıyı yakalayamadı. Yaris, segmentinde daha şık görünen, daha süratli ve daha ucuz otomobiller ile sürdürdüğü yarışta da bir hayli geri kalıyor. Önceki kasası şirin görünümüyle daha şanslı olan Yaris’in güncel kasasına pek şans tanınmıyor.

Yenilenmesinin üzerinden neredeyse 2 yıl geçen Toyota Yaris’in, yeni Ford Fiesta, Peugeot 208 ve Renault Clio tercih eden süper mini müşterilerinden pay alamadığı ve mevcut modelin makyajlanması gerekliliği, satış rakamları tarafından ortaya konuyor.

Bu rekabet ortamında diğer rakipleri artık yakalamak isteyen Toyota, Yaris modelinin makyajlı prototipini test ederken görüntülendi.

Prototip makyajlı Yaris modelinde ilk göze çarpan, süper mini sınıfındaki birçok otomobilin sahip olmadığı xenon ön farlar oluyor. Bakımı ve opsiyonel olarak satın alması oldukça maliyetli olan xenon farların yer aldığı Yaris prototipinin üst versiyon olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Bunun dışında bal peteği desenli siyah ön ızgara Yaris’in karakteri ile pek de uyuşmuyor.

İki farklı test versiyonu görüntülenen Yaris’in, sportif ve yüksek performanslı bir versiyon ile de üretilmesi bekleniyor.

Öyle ki 2002 yılında Toyota, Corolla hatchback modelini Auris ile değiştirmeden önce Clio RS ve Civic Type-R gibi modellere rakip olan Corolla TS modelini satışa sunmuş ve büyük beğeni kazanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir