Otomobil

Yeni Subaru Legacy

Yeni Subaru Legacy, 5. Jenerasyon Legacy, oldukça büyük ön farları, enteresan çizgilere sahip arka farları ve uzun tekerlek çamurluk arası mesafesiyle pek de ilgi çekici bir görüntü sunmuyordu. Ancak Japon üretici 6. Jenerasyon Legacy ile hatalarını telafi ederek keskin hatlara sahip oldukça şık bir tasarım ortaya koyacak. Otomobil bloglarında yayınlanan casus fotoğraflara bakıldığından oldukça güçlü karaktere sahip bir tasarıma sahip olacağı göze çarpan yeni Legacy’nin yeni formlara kavuşmuş tamponları ve kaputu da aracın karakterini etkileyen parçalar oluyor.

Yeni Legacy’nin yayınlanan ilk gayri resmi resimlerinde göze çarpan en can sıkıcı detay ise arka kapıların C sütunu ile birleştiği kısımda kullanılan malzeme kalitesi oluyor. Arka kelebek camlarının devamı gibi duran bu plastikler oldukça kötü bir görüntü sunuyor. Aslında mühendislik ve stilin parçası bir illüzyon olan bu tasarım sayesinde arka kapıların olduğundan daha uzun görünmesi sağlanıyor. Bir başka Japon otomobil üreticisi Mazda da 6 modelinde bu göz yanılmasını kullanmıştı.

Gün ışığını daha fazla almak için daha yukarıda konumlandırılan cam sütunları, Ford Fusion ve Mazda 6 modellerinden esinlenilmiş. Sıkıcı ön ızgaradan da kurtulan Subaru Legacy, etkileyici farlarıyla da şimdiden büyük beğeni kazanmış durumda.

İç tasarımı hakkında ise henüz bilgi bulunmayan yeni Legacy’de Subaru’nun, güncel Impreza’nın konsol tasarımına benzer bir tasarım yapması bekleniyor. Yüksek kaliteli materyallerin, ergonomik ve teknolojik bir iç tasarımla birlikte birleşerek segmentindeki rakipleri ile yarışması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir