Peugeot

Yeni Peugeot 508 geliyor

İlk olarak 2010 senesinde satışa sunulan Peugeot 508, zamanın gelmiş geçmiş sedan modeli seçilerek fazlasıyla iyi bir unvana layık gösterilmişti. Bunla birlikte modelin, Fransız geliştiricinin bu vakte kadar bizlere sunduğu en iyi otomobil olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Gelen bilgilere göre Peugeot, bu modeli önümüzdeki sene, yani 2015 yılında tekrar satışa sunacak. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan otomobil iç tarafta da konforlu ve gneiş bir kullanım alanı sunuyor. Peugeot yaptığı açıklamada aracı makyajladıklarını dile getirmesine rağmen olayın daha farklı olduğunu, otomobilin baştan aşağı değiştiğini söyleyebiliriz; aşağıdaki fotoğraftan da görebildiğiniz gibi…

İç tasarımında 7 inçlik dokunmatik ekranın kullanılacağı araçta düğme kargaşası da tıpkı 308 modelinde olduğu gibi engellenmiş. Ama ne yazık ki bu buton karmaşası ön konsolda değil ancak direksiyonun üzerinde toplanmış. Ayrıca yeni 508 modelinde kör nokta sensörleri, geri görüş kamerası ve multimedya telefon bağlantısı gibi teknolojik özelliklere yer verilmiş.

Peugeot, 508 modeline Avrupa’daki müşterilerin ihtiyaçlarına cevap verecek 3 yeni motor seçeneği eklemiş. Bunlardan ilki 1.6 litrelik 165 beygir turbo motor seçeneği. Bu motor yeni modelde, eski 156 beygirlik güç ünitesinin yerini alacak.

İkinci motor seçeneği ise 2 litrelik 150 ve 180 beygir güç üreten dizel motor seçeneği olarak belirlenmiş. Bu motorun Volkswagen Passat ve Opel Insignia modelleri ile başa çıkabilmesi için geliştirildiği söyleniyor. Yeni Peugeot 508’in dünya lansmanı ise Kasım ayında Paris Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.

peugeot_508

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir