Volkswagen

Yeni Passat Yakalandı

Yeni Passat Yakalandı, Alman otomobil üreticisi Volkswagen’in Passat modeli tamamen yenilenen yüzüyle 2015 yılında yollara çıkacak. Yeni MQB platformu üzerine konumlandırılması beklenen yeni Passat’ın sedan ve SW modelleri yeni Golf ile aynı mimari özellikleri barındıracak. Her ne kadar ufak bir kesim markanın tüm otomobillerinin boyutları dışında aynı olduğunu düşünse de, Volkswagen’in satış rakamları büyük çoğunluğun böyle düşünmediğini kanıtlıyor.

Otomobil kulislerinde yeni Passat’ın daha atletik ve şık bir tasarıma sahip olacağı bilgisi yayılıyor. Mevcut B7 modelini makyajlamayı şimdilik düşünmeyen Volkswagen, 2015 yılında müşterileri yeni model ile vurmayı bekliyor.

Yeni bir platform ve şaşırtıcı birkaç motor seçeneği ile gelen yeni Golf modeli gibi yeni Passat’da birçok şaşırtıcı motor seçeneği sunacak. Yüksek performanslı dizel motor ailesi sözünü tutacak olan Volkswagen, 2.0 TDI motor seçeneğinden 200 beygir güç elde edecek.

Görüntülenen test aracı, 2015 yılında piyasaya sürülecek yeni Passat hakkında az ya da çok ipucu veriyor. Test aracında sis farlarının ve LED ön farların olmaması, jantların ise Golf Plus modeline ait olması araç üzerinde daha çalışılacağını kanıtlıyor.

Amerika’da 2016 yılının ortalarında, Avrupa’da ise 2015 yılının sonlarında satışa sunulması beklenen yeni Passat’ın mevcut modelde kullanılan turbo beslemeli motor seçeneklerine de sahip olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir