Yeni modifiyeli M3

Yeni nesil 3 serisinin çoktan yolları arşınladığından hepimiz haberdarız. Ancak 3 sericilerinin ilk göz ağrısı M3 halen e92 kasada üretiliyor ve araç üzerindeki modifikasyon çalışmaları hız kesmiyor.

M3 kullanıcılarının birçoğu kasadan memnun olsa da yeni kasa üretime en kısa zamanda geçileceği aşikar. Alman modifiye firması Manhart da bu durumdan faydalanmak istemiş olacak ki; 392 kasa üzerinde vücut bulan yeni M3 modelini tanıttı. Manhart’ı Manhart yapan özelliklerin başında gelen karbon fiber detaylar M3’lerde de gözden kaçmıyor. M3 Coupe’un hemen hemen tüm parçaları karbon fiberden üretilmiş.

Manhart’ın M3 modelleri epey bir elden geçirdiği gözden kaçmıyor. Manhart modifiyeli M3′e baktığımızda kçklü değişiklikler olduğunu görüyoruz. Ön tamponun altındaki spoiler, hava delikli motor kaputu, yan eteklerdeki ilaveler, bagaj kapağı, egzoz çıkışları ve arka spoiler ilk bakışta göze çarpan değişiklikler. Genişletilen çamurluklar ve içerisindeki 20 inç siyah jantlar ise modifiyeyi göze batmadan tamamlıyor. Ancak BMW sevenleri üzecek bir detayı atlamamak gerek. Modifiyeli M3’lerde Manhart kendi logosunu kullanmış. Arabanın içine bakacak olursak… Sürücü kendini eralli yarışında hissedebilir. Zira arka koltuklar iptal edilmiş, yarış koltukları ve direksiyonları eklenmiş. Bu aynı zamanda arabanın hafiflemesine de sebep olmuş.

Manhart’ın modifiyesi sadece gövde kiti ile sınırlı değil. Firma M3 Coupe’un performansını artıracak bir dizi değişiklikler yapmayı da ihmal etmemiş. Egzoz ve fren sistemlerininyanı sıra süspansiyon sistemi de yenilenmiş. Ön aksta 396 mm çaplı diskler 6 pistonlu kaliperlerle eşleşirken arkada 380 mm çaplı diskler 4 pistonlu kaliperlerle birlikte kullanılıyor.Kaputun altında X5M ve X6M modellerinden tanıdığımız çift turbo beslemeli 4.4 litre hacimli sekiz silindirli motor bulunmakta bu motor modifikasyon sonrasında 750 beygir gücüne gelmiş ve 910 Nm tork üretebiliyor.

Bütün bu modifiye çalışmalarının ardından araba 0-100 km/s hıza 3.2 saniyede ulaşırken maksimum hızı 350 km/s’in üstünde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir