Haberler

Yeni Model Tata’lar Tanıtıldı

Yeni Model Tata’lar Tanıtıldı, Hintli otomobil üreticisi Tata, yeni modelleri Tata Bolt hatchback ve Zest kompakt sedanı, eski Formula 1 pilotu Narain Kartikeyan ile birlikte tanıtıldı.

Bu yeni modellerle ilgili ilk haber ise Bolt ve Zest modellerinin, Indigo ve Indica modellerinin yerini almayacağı. Tata şuanda V2, Vista ve Bolt modellerini Indica platformu üzerinde sunarken, Indigo, Manza ve Zest modellerini ise Indigo platformu üzerinde konumlandırıyor. Tamamı X1 platform mimarisi kullanılarak tasarlanan bu modeller, markanın yeni tasarım anlayışına ve araçlarında sunduğu ekstra özelliklere ev sahipliği yapıyor.

Tata’nın Pune fabrikasında üretilmesi planlanan bu iki yeni model, 2014 yılının 2. Yarısından itibaren bayilerdeki yerini alacak.

Mimarisi ile birlikte bileşenleri de değişen Tata’nın yeni modelleri, geliştirilen süspansiyonları, yol tutuşu, konforlu koltukları ile Tata artık dünya çapında bir yarışçı olduğunu kanıtlamak istiyor.

Yeni Tata modelleri artık yüksek kaliteli deri koltuk döşemeleri, krom kokpit detayları ile sınıf atlıyor.

Yeni Tata Zest ve Bolt modelleri iç mekandaki vurucu darbeyi ise Harman multimedya bilgi sistemi ile vuruyor. Navigasyon, gelişmiş bluetooth bağlantısı, ses tanıma, SMS okuma ve telefon entegreli navigasyon gibi özellikler, 5 inçlik ekrandan yönetilecek.

Yeni Tata modelleri ile ilgili tek şüphe ise güvenlik standartları. Hindistan’da güvenlik testlerini başarıyla geçen yeni Tata modelleri, henüz EuroNCAP ve NCAP gibi global testler için hazır değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir