Kia

Yeni Kia Sorento Yakalandı

Yeni Kia Sorento Yakalandı, Kia, Sorento’yu ABD’de üretilen ilk Güney Koreli model haline getirmek için Georgia eyaletindeki West Point’te bulunan fabrikalarına 2010 yılında 1 milyar dolarlık muazzam bir yatırım yaptı. 2011 model Sorento da bu sayede monokok* gövde yapısıyla geldi.

2014 model Sorento için de bazı güncellemeler söz konusu. Bu modelle beraber 3.3 litre GDI V6 motoruna geçiş yapılacak. Daha önce 2.4 litre GDI ile gelen LX ve SX modellerinde ise 6 vitesli sportif otomatik şanzımana geçilecek.

Yeni nesil Sorento’nun prototipi Kia’nın Frankfurt’ta buluna Avrupa test merkezinde ortaya çıktı. Görünüşe göre platformda az bir büyütme çalışması yapılmış. Bunun sebebi de yeni 7 koltuklu Santa Fe ile rekabet edebilmek. Böylelikle D segmenti araçlarla da rekabet daha kolay hale gelecek.

Sıkı kurallara rağmen fotoğraflanmış olan yeni nesil Sorento’nun dizaynı da Güney Koreliler için oldukça yeni. Radyatör kapağı Volvo’dan izler taşıyor. Kapıların üst kısımları da Volvo’nun güvenlik için kullandığı kapılara benziyor.

Üçüncü nesil Kia Sorento henüz test aşamasında ve değişime açık. Buna rağmen Sorento kullanıcılarını yine memnun edecek bir model olacağını söylemek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir