Ford

Yeni Ford Focus

Yeni Ford Focus, 2011 yılında piyasaya çıkan mevcut Focus ile bu yarışın biraz dışında kalan Ford, bugün yaptığı resmi açıklama ile bu modelin köklü bir makyaj operasyonundan geçirilmiş versiyonunu görücüye çıkardı. Güncelleme ile birlikte 3. Jenerasyon Ford Focus, artık yeni modellere kafa tutabilecek.

Şu sıralar tüm modellerinde yeni bir ön ızgara tasarımı deneyen Ford, Focus modelinin makyajında da bu değişikliğe gitmeyi tercih etmiş.

Yeni Mondeo modeliyle başlayan bu yeni ön ızgara akımı önce Fiesta modelinin makyajında şimdide Focus modelinin makyajlanmasında karşımıza çıkıyor.

Sadece bununla yetinmeyen Ford, makyajlanan Focus modeline yeni kaput hatları ile birlikte yeni bir karakterde kazandırmış. Ayrıca marka Focus’un renk kartelasına Derin Mavi ve Buz Mavisi renklerini de eklemiş.

Focus’un ön farlarını da inceltmeyi tercih eden Ford, böylelikle hem köşeli sis farları hem de ön ızgara ile mükemmel bir uyum yakalamayı başarmış.

Makyajlı modelde de LED far teknolojisini tercih etmeyen Ford, bunun yerine opsiyonel olarak sunulacak adaptif Bi-Xenon far seçeneğini tercih etmiş.

Dış tasarımının yanı sıra iç tasarımı da güncellenen Focus, daha iyi cam ve motor izolasyonuna kavuşarak daha sessiz bir hal almış. Yeniden tasarlanmış klima kontrolünün konumu mevcut modele göre daha kullanışlı bir hal alırken genel olarak konsol daha iyi entegre edilmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir