Volvo

Volvo V60 Cross Country tanıtıldı

Volvo, Country serisini genişletmekte kararlı gibi gözüküyor. Daha önce bizlere V40 modeli tanıtılmıştı, önümüzdeki Los Angeles Otomobil Fuarı’nda da gelen bilgilere göre Volvo V60 Cross Country modeli tanıtılacak. Bir önceki modeline oranla 65 mm daha yüksek olacak V60 Cross Country’nin en çok teknik özellikleri ön plana çıkarken tasarımda pek de göze batan bir değişiklik görmüyoruz.

Tork vektör teknolojisi ve kayma kontrolü ile standart V60 lardan daha iyi bir sürüş deneyimi sunacak olan araba 18 ve19 inçlik jantlarla gelecek. Daha büyük lastikleri ve daha yüksek yapısı ile arazi koşullarına uyumlu hale getirilen yeni model 250 hp lik gücüne ve 2.0 litrelik 5 silindirli motoruna rağmen yakıt tüketimi konusunda da oldukça tutumlu olacak.

AWD(All Wheel Drive) özelliği ile dört çeker olmasına ve otomatik vitesine rağmen ortalama benzin tüketimi 10.2 lt/100 km gibi bir değerde kalsa da son zamanlarda dizel motorları çok kullanan Volvo bu modelle dizel motor seçeneğini de sunacak. Ancak dizel versiyonların teknik verileri henüz bilinmiyor. Drive-e ailesine D4 motoru ile katılacak araba 4 çeker ve önden çekişli versiyonları ile 2015 yılında tüm dünyada yollarda olacak.

Volvo V60 Cross Country

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir