Volvo

Volvo S100 Geliyor

Volvo S100 Geliyor, Volvo’nun CEO’su Hakan Samuelsson, geçtiğimiz Nisan ayında Automotive News China’ya bir ropörtaj vermişti. Haberde dikkat çekici kısım “BMW 7 serisi ve Audi A8 gibi lüks ve güçlü modellerle rekabet edecek bir model üreteceğimiz yönünde söylentiler var. Markamızın imajına uymayacağı için böyle bir düşüncemiz yok.” ifadeleri olmuştu.

Samuelsson’un sözleri sebebiyle otomotiv dünyasında S80’in serisinin en üst modeli olarak kalacağı fikri oluştu. Volvo ise son açıklamasında S100 isimli modeli çıkaracağını duyurarak otomobilseverleri ters köşeye yatırdı.

Bu seferki açıklama Volvo’nun sahibi Çin merkezli Geely firmasının patronu Li Shufu’dan geldi. Shufu’nun açıklamalarına göe S100’ün platformu yeni nesil S80’in platformunun genişletilmiş versiyonu olacak. Üretim ise Volvo’nun Çin’deki fabrikalarında gerçekleştirilecek.

Li Shufu güç üniteleriyle ilgili bir açıklamada bulunmadı. Samuelsson ise önceki açıklamada “V8 ve V12 gibi motorlarla aynı yarışa girmek gibi bir hırsımız yok.” demişti. Şimdi merak edilen konu S100’ün motorunun teknik özellikleri. Model henüz geliştirme aşamasında olduğu için motor konusu kısa vadede açıklığa kavuşacak gibi görünmüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir