Volkswagen

Volkswagen Yeni Yakıt Tüketim Rekoru

Volkswagen Yeni Yakıt Tüketim Rekoru, Alman otomobil üreticisi Volkswagen, her fırsatta BlueMotion verimlilik teknolojisinin başarısını göstermekten gurur duyuyor. Volkswagen test ekibi, en son Golf TDI BlueMotion modeli ile 1,602 km’lik yolculuğu 100 km’de ortalama 2,92 litre yakıt tüketimi ile tamamladılar.

Bu 1,602 km’lik yolculuk Fransa’nın Nantes kentinden start almış, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da sona ermiş. Alman otomobil teftiş şirketi DEKRA tarafından denetlenen seyahat boyunca, benzin kapağı bir kez olsun açılmamış.

VW Grubu ve VW Binek Otomobiller şirketlerinin Pazarlama Müdürü Simon Thomas: “Bu gerçekten etkileyici bir sonuç. Ancak bu test sürüşü, yakıt tasarrufu sağlayan BlueMotion teknolojisi ile akıllı sürüş tekniklerinin etkileşimi sonucu ortaya çıkan başarılı bir sonuç.” dedi.

4 silindirli 1.6 litrelik TDI motordan gücünü alan Golf TDI BlueMotion, 110 beygir güç üretiyor ve 50 litrelik kompakt yakıt deposuna sahip.

“Think Blue. Eco Ride” felsefesiyle yakıt tasarrufu ve karbon salınımının önlenmesi için emek sarf eden Volkswagen, otomobillerini yeni Avrupa Birliği Sürüş Döngüsü’nde belirtilen sınırlamalar olan 3.2 lt/100 km yakıt tüketimi ve kilometrede 85 gram karbondioksit salınımına da uydurmaya çalışıyor, ve görünüşe göre başarıyor da.

Volkswagen’den yapılan açıklamaya göre VW Sürüş Deneyimi’nin profesyonel sürücüleri, 20 saat 45 dakika süren yol boyunca normal trafikte seyreden test sürüşünde 100 kilometrede ortalama 2,92 litre dizel yakıt tüketimi gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir