Volkswagen

Volkswagen SUV Modelleri

Almanya’nın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan, otomobillerini ülkemizde de satıp bu sektörde büyük pay sahibi olan Volkswagen’den SUV kategorisi hakkında yeni haberler gelmeye devam ediyor. Şu an bünyesindeki SUV kategorisinde Tiguan ve Toureg’le birlikte 2 model barındırmakta olan Volkswagen, bu modellerin yanına dört yeni SUV daha ekleyerek yükselişte olan SUV modellerden daha fazla kazanç elde edecek. Yapılan araştırma ve tahminlere göre 2018’e kadar satılacak olan araçların yüzde 20’sini SUV modeller kapsayacak. Bu değer iki sene önce yüzde 17’de seyrediyordu. Şu anda Toyota’nın liderliğini yaptığı SUV segmenti yakın zamanda Volkswagen’in istilasına uğrayabilir.

Bloomberg haber sitesine Münih merkezli endüstri analisti Roman Mathyssek şu açıklamayı yaptı: “SUV segmenti global arenada satışların bir hayli azaldığı bu dönemlerde dahi artış göstermeye devam ediyor. Bu da SUV segmentini tüm üreticiler için kilit konuma getiriyor.

Volkswagen markasının SUV segmentinde geliştirebileceği yüksek bir potansiyeli var. Bu sayede Alman üretici Amerika ve gelişmekte olan pazarlarda pozisyonunu güçlendirebilir.”
Markanın en büyük SUV modeli olan yeni Touareg ve gelecek yıl tamamen yenilenecek orta boyutlu SUV Tiguan’ın yanı sıra Volkswagen, geçtiğimiz yıl Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıttığı konsept modeli CrossBlue’dan esinlenerek Taigun isimli küçük bir SUV daha üreterek SUV ürün gamını genişletmeye başlayacak.

Önümüzdeki yılın son aylarında ya da 2016 yılının başlarında satışa sunulacağı tahmin edilen Taigun modeli, Mini Countryman ve Suzuki SX4 gibi modellere rakip olacak.

volskwagen_suv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir