Volkswagen

Volkswagen Polo Netleşiyor

Volkswagen Polo Netleşiyor, 5. Jenerasyon Polo, 2010 yılında da Yılın En İyi Otomobili ödülüne layık görülmüştü.

Piyasaya çıkışından itibaren 5 yıl geçen 5. Jenerasyon Polo, yeni Fransız modellere koltuğunu kaptırmadan önce başarılı satış grafiklerine devam ediyordu.

Ancak satışları son zamanlarda bir hayli düşen Polo’yu Volkswagen yenileme kararı aldı.

B segmentinde yer alan hatchback modelini baştan aşağı yenilemektense yalnızca makyajlamayı tercih eden Alman otomobil devi, bu makyaj operasyonu sırasında müşterilerinin yorumlarını ve sektörün gidişatını dikkate aldı.

Oldukça ufak değişikliklere gitmeyi tercih eden Volkswagen, Polo modelinin ön farlarına LED teknolojisini getirirken, arka farlar, iç tasarım ve tamponlarda makyaj operasyonu ile ufak değişikliklere uğradı.

Volkswagen ayrıca Polo modeline yeni bir BlueMotion motor seçeneği ekledi. Ancak bu motor seçeneği diğer BlueMotion logosu taşıyan modeller gibi dizel değil benzinli bir motora sahip.

TSI BlueMotion modeli 1.0 litrelik turbo şarjlı, 90 beygir güç üreten benzinli bir motora sahip olacak. Bu motor seçeneği ile tercih edilecek makyajlı Volkswagen Polo’nun yakıt tüketimi ise 4.1lt/100km olacak. Volkswagen’in bir diğer yeni motor seçeneği ise 1.4 litrelik 3 silindirli TDI BlueMotion olacak.

İlginç olan ise yeni 1 litrelik benzinli motorun, yerini aldığı 1.2 litrelik motor seçeneğinden daha güçlü olması. 2010 yılında üretimine başlanan 1.2 litrelik benzinli motor seçeneği ürettiği 60 beygir güç ile 0-100 km/s hızlanmasını 16.1 saniyede tamamlarken 2014 model yeni Polo, daha az tork üretmesine rağmen 0-100km/s hızlanmasını 15.5 saniyede tamamlıyor.

Wolfsburg merkezli üretici LPG’li ve hibrit Polo seçeneklerinin ise 2015 yılından itibaren satışta olacağını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir