Ssangyong

SsangYong Tivoli geliyor

SsangYong, uzun süredir hakkında iddialar ortaya atılan otomobilini sonunda tanıttı. SUV segmentinde yeni bir otomobil tanıtan SsangYong, yeni modeline Tivoli adını vermiş. Sıradışı tasarımı ile bundan sonraki SUV’lara da tasarım açısından ön ayak olacağı tahmin edilen SsangYong Tivoli önümüzdeki sene, yani birkaç ay sonra satışa sunulacka. İlk başta Sadece Güney Kore’de satılacak olan otomobilin ardından tüm dünyaya da sunulması bekleniyor. Otomobilin tasarımının gösterilmesine rağmen halen teknik özelliklere ait detayların bizlerle paylaşılmadığını da vermiş olduğumuz bilgiler arasına ekleyelim.

Öncelikle Ocak 2015’te Anavatanı Güney Kore’de satışa sunulacak Yeni Tivoli 2015 ortasından itibaren tüm dünyada satışa sunulacak. XIV Air ve Adventure Concept modellerinin izinden yürüyen model 3 yıldır X100 adı altında devam eden bir ar-ge projesinin sonucu. Model adının duyurulması ile marka bu yeni kompakt küçük modelin birkaç çizimini de yayınladı. Bu görsellerden yeni aracın XIV konseptine hem içeriden hem de dışarıdan çok benzediği anlaşılıyor.

SsangYong yaptığı açıklamada Tivoli’nin sürücü ve yolculara IT teknolojileri ile kolayca bağlantı kurulabilecek bir iç tasarım sunacağını belirtti. Araç içinde geniş bir hacim vaad eden Tivoli’nin adı Roma yakınındaki bir İtalyan şehrinden geliyor. SsangYong yeni SUV’unun tasarımı ve kalitesi ile piyasadaki trendleri yeniden şekillendireceği konusunda ısrarcı.

SsangYong Tivoli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir