Skoda

Skoda Superb satışı arttı

Skoda Superb satışı arttı, Skoda’nın yenilenen Superb modeli, satışa sunulduğu Ağustos ayından bu yana kendi sınıfında 3 aylık dönemde sergilediği 1.009 adetlik satış performansıyla yüzde 9’un üzerinde pazar payı elde etti. Yenilenen Superb’in satışları, geçen yıla oranla yüzde 21 oranında arttı.

Skoda’nın “Amiral Gemisi” konumundaki modeli Superb, yenilenen versiyonuyla büyük beğeni topladı ve Türkiye pazarında önemli satış başarısı elde etti. Ağustos ayında satışa sunulan yeni Superb, ekim ayı sonuna kadar 1.009 adetlik satışa imza atarken, satışa sunulduğu Ağustos-Ekim ayları arasında orta üst sınıfta yüzde 9.38’lik pazar payına ulaştı.

2012 yılında Ocak-Ekim döneminde toplam Superb satışları 1.558 adet olurken, bu yıl aynı dönemde 1.884 adet satışla yüzde 21 arttı. Superb, Octavia’dan sonra Skoda’nın en çok satan ikinci modeli haline geldi.
Yenilenen Superb’in bu başarısında, daha çekici hale gelen tasarımının yanı sıra sunduğu yenilikçi teknik donanımlar, daha cimri hale gelen motor seçenekleri ve en önemlisi, “sadece Türkiye pazarına özel” geliştirilen 1.6 lt 105 HP TDI dizel motor ve DSG otomatik şanzıman seçeneği etkili oldu. Sınıfının en geniş iç mekanına sahip olan ve patenti Skoda’ya ait yenilikçi Twindoor bagaj kapağıyla dikkat çeken Superb, yenilenen versiyonunda lüks ve konforu ekonomik yakıt tüketimiyle buluşturmayı başarıyor.

Türkiye’de biri benzinli, toplam dört farklı motor seçeneğiyle satılan Superb’in yenilenen versiyonu, Yokuş Kalkış Desteği’nden Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi’ne kadar geniş bir standart güvenlik donanım listesine sahip. Yenilenen Superb’de ayrıca donanım seçeneklerine göre artık daha fazla konfor donanımı sunuluyor. İkinci nesil Otomatik Park Yardımcısı, Adaptif Bi-Xenon farlar, Solar Hücreli Sunroof, KESSY (Anahtarsız Giriş-Çıkış ve Çalıştırma Sistemi), 10 hoparlörlü ses sistemi, ısıtmalı ve havalandırmalı ön koltuklar, ısıtmalı arka koltuklar gibi unsurlar da sunuluyor.

Yeni Superb, Türkiye’de 58.900 TL’den başlayan kampanyalı anahtar teslim fiyatlarla satılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir