Seat

Seat Leon X-Perience Fiyat ve Özellikleri

Sektörde yeni yeni yer edinmeye başlamış olan SW segmenti gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Bu sefer de İspanyol otomobil üreticisi Seat’tan SW segmentine yeni bir araba geldi. Seat Leon X-Perience adıyla tanıtılmış olan yeni model tasarım bakımından segmentinin en iyisi olduğunu hemen gösterebilirken teknik özellikleriyle de tatmin edici bir seviyede. Sürekli dört tekerden çekişli bir sisteme sahip olan Seat Leon X-Perience fiyatı henüz açıklanmamış olsa da bu senenin sonlarına doğru satışa sunulacağını biliyoruz. Bunun yanı sıra otomobilin tüm özelilkleri de açıklandı; maksimum 184 beygirlik eprformans sağlayan motorla gelecek.

Seat Yönetim Kurulu Başkanı Jürgen Stackmann bu yeni modelleri ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Yeni Leon X-Perience modeli bizim duygusal tasarım anlayışımızı yeni bir şekilde tanımlamamız sonucu ortaya çıkmıştır. Bu araçtaki fonksiyonellik, estetik, güvenlik ve güç yeni fikirlere açıklığın bir göstergesidir. Biz genç ruhumuzu korurken pratikliği de bu modelle birlikte dahil ettik. Bu araç Seat markasına yüzde yüz uyan bir araçtır. Marka stratejimizin bir sonraki adımı olarak bu model ile Leon serisinin başarısını arttıracağız.”

Leon hatchback ve Leon SC modellerinde gördüğümüz hırçın ve dinamik tasarım çizgilerini bu modelde de kullanan Seat, geniş bagaj hacmine de önem vermiş. 587 litre olan aracın bagaj hacmi, arka koltukların yatırılması ile 1,470 litreye kadar yükseltilebiliyor.

Ön tasarımında hava girişleri ile güçlü bir görüntü sunan Keon X-Perience’ın ön rüzgarlığı krom renkte tercih edilmiş. Arka tasarımında da krom detaylar göze çarpan yeni Leon X-Perience modelinin 2014 yılının son aylarında satışa çıkması bekleniyor.

Seat Leon X-Perience

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir