Haberler

Şarj istasyonu için Japonlar birleşti

Şarj istasyonu için Japonlar birleşti, Japon 4 ana otomobil üreticisi (Toyota, Nissan, Honda, Mitsubishi) dün gerçekleştirdikleri basın açıklaması ile elektrikli otomobiller için şarj istasyonu geliştirilmek ve Japonya’da elektrikli otomobil şarj noktaları oluşturmak için güçlerini, imzaladıkları anlaşma ile birleştirdiklerini duyurdu.

Japonya’ya yerleştirilecek elektrikli otomobil şarj ünitelerini üstlenecek Toyota, Nissan, Honda ve Mitsubishi iş birliğine Japonya hükümeti de para desteği sağlayacak.

Erişilebilir ve kullanışlı olması için Japonya’nın dört bir yanına yerleştirilecek elektrikli otomobil şarj ağı çalışmasını 4 Japon otomobil devi, Japan Charge Network Co. Ltd. , Charging Network Development, IIC ve Toyota Media Service şirketlerinden yardım alarak elektrikli otomobillerin şarj noktalarını tüm bölgelere yaygınlaştıracak.

Japonya hali hazırda pek de verimli olduğu söylenmeyen 1,700 hızlı şarj istasyonu ve 3,000 standart şarj istasyonuna sahip. Toyota, Nissan, Honda ve Mitsubishi iş birliği ile bu rakamların standart şarj istasyonları sayısını 8,000’e, hızlı şarj istasyonlarının sayısının ise 4,000’e çıkarılması tahmin ediliyor.

Japonya hükümeti 2013 yılında yerleştirilecek şarj istasyonları için 100,5 milyar yen (1,02 Milyar Dolar) bütçe ayırdığını belirterek elektrikli otomobillerin yaygınlaşmasına verdiği önemi belirtmiş oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir