Otomobil

Saab klasik 9-3 ile geri dönüyor

Saab klasik 9-3 ile geri dönüyor, National Electric Vehicle Sweden, iflas etmiş olan Saab’ı satın aldığını geçen yılın bu zamanlarında açıklamıştı. Bir senelik çalışmanın ardından Trollhättan’daki ana fabrika tekrar açıldı. Firmanın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya göre üretilecek olan ilk iki model, bir Saab klasiği olan 9-3 serisinden olacak.

Üretim bandındaki hatalar giderilip modellere yeni bazı parçalar eklendikten sonra, bu yıl sonunda veya önümüzdeki yılın başında tam donanımlı üretim başlayacak. NEVS başkanvekili Mattias Bergman’ın açıklaması şu şekildeydi: “Üretime tekrar başlama kararımızdan önce tedarikçilerle son anlaşmaları yapmamız gerekiyordu. Şimdi donanımımız üretime hazır.”

Yeni 9-3’ler ilk olarak benzinli turbo motorlarla gelecek. Önümüzdeki yılsa firmanın adından da anlaşılacağı gibi şu anda geliştirme aşamasında olan elektrikli ve makyajlı modeller üretilecek. Ayrıca Phoenix platformunun da General Motors’tan kalan parçalardan arındırılıp tekrar üretilmesine dair planlar var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir