Renault

Renault Koleos pazara geri dönüyor

İlk kez 2007 yılında satışa sunulup iyi satış değerleri elde etmeyi başarmış olan Renault Koleos, bundan 3 sene önce geçirdiği makyaj operasyonunun ardından büyük olumsuz tepkiler almış ve bir daha başarı elde edememişti. İlk olarak Renault tarafından geliştirilen, sonrasında ise Nissan’ın da katkıda bulunduğu kompakt SUV model bir süre önce İngiltere pazarından tamamen çekilmişti. Şimdi gelen bilgilere göre ise otomobil tekrar pazara girecek. Akla burada bir soru geliyor: “Neden bu denli başarısız olan bir otomobil çekildiği pazara giriyor?”

Renault Avustralya Genel Müdürü Justin Hocevar ünlü otomobil dergisi Car Advice’a verdiği demeçte “Renault Koleos modeli artık biraz eskidi. Bu model artık yaşam döngüsünün son aşamasına geldi diyebiliriz. Ancak yeni Koleos modeli için verebileceğimiz en erken tarih 2016 yılıdır.” Dedi. Ayrıca üst düzey Renault yetkilisi Hocevar, yeni Renault Koleos modelinin kardeş şirket Nissan’ın X-Trail modeli ile birçok benzerlik taşıyacağını da açıkladı.

Her ne kadar henüz yeni Renault Koleos’un karoserinin altında neler olacağı resmi olarak belli olmasa da araçta Nissan’dan alınan standart önden çekiş sistemi ve opsiyonel olarak sunulacak dört tekerlekten çekiş sistemi yer alması bekleniyor.

Araçta sunulacak benzin ve dizel 4 silindirli motor seçeneklerinin standart olarak 6 vitesli manuel şanzımanla sunulacağı bilinirken, opsiyonel olarak Xtronic CVT şanzıman seçeneğinin sunulacağı tahmin ediliyor.

Henüz önünde 2 yıl gibi uzun sayılacak bir süre bulunsa da yeni Koleos, güçlü Japon rakiplerine karşı oldukça zorlu bir mücadele vermek zorunda kalacak. Öyle ki eğer Renault, Koleos modeli ile kompakt SUV pastasından pay almak istiyorsa fiyatını özellikle Nissan’ın X-trail modelinden daha altta tutmalı.

Renault Koleos

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir