Peugeot

Peugeot iki yeni model ve iki yeni motor

Peugeot iki yeni model ve iki yeni motor, Peugeot, tarihinin en genç ürün gamının son üyeleri olan PEUGEOT 108 ve yeni PEUGEOT 308 SW ile fuarda tüm dikkatleri üzerine çekecek. Yeni benzinli 3 silindirli 1.2l PureTech motor, yeni dizel motorları Blue HDi (özel Euro 6 dizel emisyon teknolojisi), dizel hibrit HYbrid4 ürün gamı ve konsept model 2008 HYbrid Air, Peugeot’nun teknoloji ve çevre konusundaki uzmanlığını hem bugün hem de yarınlar için bir kez daha ortaya koyuyorlar. Peugeot, ayrıca RCZ R, 308 R Concept ve 208 T 16 Pikes Peak ile otomobilde keyif ve heyecan unsurunun her zaman marka stratejisinin kalbinde olduğunu gösteriyor.

Fuara gelmesi beklenen 700 000 ziyaretçi, Peugeot’nun 2014 Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki 2650 m2’lik standında teşhir edilen 28 seri model ve konsept otomobil arasında dünya prömiyeri yapılan iki yeni modelle de tanışma fırsatı bulacaklar.

Peugeot 107, müthiş ticari başarılarla dolu zengin bir kariyerin ardından – 800,000’den fazla satış – 2014 yazında yerini Peugeot 108’e bırakacak.

Peugeot, B ve C segmentlerindeki ürünlerini baştan sona yeniledikten sonra, Cenevre’de yeni şehir modelini sergiliyor ve artık Avrupa pazarının %10’undan fazlasını oluşturan dinamik A segmentinde bir yenilik rüzgarı estiriyor.

Kompakt (uzunluğu 3,47 m), hafif (ağırlığı 840 kg’dan başlıyor) ve şehre doğal bir şekilde uyarlanmış bir otomobil olan Peugeot 108, 3 ve 5 kapılı hatchback versiyonları ile piyasaya sürülecek. Ayrıca, 108 TOP olarak adlandırılan üstü açılır bir modeli de bulunacak!

Peugeot 108’in net hatları, teknolojik farları ve azami derecede azaltılmış dingil çıkıntılarıyla dinamizme vurgu yapan şık ve özgün tasarımı kişiselleştirmeye açık. Böylece herkesin zevkine göre bir 108 olacak. 108 müşterileri sekiz kasa rengi arasından seçim yapma imkanına sahip olacak (bunlardan 2’si yepyeni). Ayrıca 108 TOP’da üç tente rengi seçeneği bulunuyor. 3 kapılı hatchback versiyonda iki çift renk seçeneği sunuluyor. Ayrıca yedi farklı kişiselleştirme ve iç ambiyans teması mevcut.
Peugeot 108, markanın ürün gamında yükseliş yani ürünlerin daha yüksek donanımlı versiyonlarına ağırlık verme stratejisine katkıda bulunuyor. Aracın dışındaki zenginlik içinde de devam ediyor. Oturma kabini konforlu ve giriş kolay nitelikte; tercih edilen donanım seviyesine bağlı olarak, 7”lik büyük bir dokunmatik ekran, geri görüş kamerası, Eller Serbest Giriş ve Çalıştırma, otomatik klima, elektrikli ve ısıtmalı dikiz aynaları ve otomatik yanan farlar var. Çağının aracı olan şehirli Peugeot 108 gelişmiş bir internet temelli bağlantı sistemine de sahip. Yeni MirrorScreen teknolojisi bunun kanıtı.

Kompakt ve şık model aynı zamanda kullanışlı olmayı da biliyor: 196 l’den 750 l’ye çıkabilen, sınıfına göre oldukça geniş bir bagaj hacmine sahip.

Peugeot 108 müşterileri, hepsi düşük tüketimli olan (CO2 emisyonları 88 g/km’den itibaren) iki adet 3 silindirli benzinli motor (1.0 l VTi 68 ve 1.2 l VTi 82) bazında iki ünite arasından tercih yapma imkanına sahipler. Şehirde kullanımı kolaylaştırmak için, aracın elektrik asistanslı direksiyonu ve süspansiyon kalitesi ona her koşulda güvenli, canlı ve etkin bir sürüş özelliği kazandırıyor.

Yeni PEUGEOT 308 SW : Şık ve ferah station-wagon
Yeni Peugeot 308, pazarın kalbinde, stratejik C segmentinde (Avrupa pazarının üçte birinden fazlası) yer alıyor. Toplam 46.000’den fazla siparişle (2014 Ocak sonu itibariyle) –%40’ından fazlası üst donanım düzeyinde -, 2013 sonbaharında piyasaya sürülen yeni Hatchback 308 daha şimdiden kendisi için belirlenmiş olan iddialı hedeflere ulaşıyor.

Önümüzdeki Nisan ayından itibaren yeni 308 ürün arzı ikinci bir siluetle daha da zenginleşecek. Baştan sona yeniden tasarlanmış olan ve selefinden sadece ismini devralan yeni Peugeot 308 SW, hacim, iç mekan genişliği, modülerlik ve pratiklik bakımlarından sınıfının temel değerlerini karşılayan güçlü ve farklı bir alternatif oluşturuyor. Bu modelin hedefi, Avrupa’da C segmentinin %10’unu oluşturan station-wagon sınıfında kendisine yakışan yeri almak olacak.

Araç, tasarımcılar ve mühendisler tarafından çok sayıda üstün özellikle donatıldı. Köklü bir hafifletme girişimine dayanan etkili bir tasarım, dinamik tasarım, yenilikçi sürücü bölümü, benzersiz sürüş keyfi, düşük tüketimli yenilikçi motorlar ve en üst düzeyde kalite.

Tasarımcı ve mühendisler, yeni EMP2 platformu sayesinde, bir yandan araca cömert boyutlar (uzunluk 4,53 m), pazarın en iyilerinden olan bir kabin genişliği ve yükleme hacmi (610 ila 1660 dm3 VDA) kazandırırken, aynı zamanda aracın ağırlığını öncüsüne göre 140 kg azaltma başarısını gösterdiler.
Yeni Peugeot 308 SW’nin 1,69 m2’lik muazzam bir cam tavan ile aydınlanan sade ve teknolojik iç mekanının ayırt edici özelliklerinden biri Peugeot i-Cockpit. Peugeot i-Cockpit, daha heyecanlı bir sürüş sağlayan kompakt bir direksiyon simidi, bilgilerin ideal şekilde okunmasını sağlayan yükseltilmiş gösterge paneline, yüksek bir orta konsola ve 9,7”lik dokunmatik bir ekrana sahip. Bu özellikleriyle, i-Cockpit kesinlikle rakiplerinden ayrılıyor.

Sırasıyla 130 ve 155 hp güç üreten benzinli turbo kompresörlü 1.2 l ve 1.6 l iki motor ile 92 ila 150 hp arasında güç geliştiren dört adet 1.6 ve 2.0 HDi dizel motor (ki bunların bir kısmı daha şimdiden Euro 6 standartlarını yerine getirmektedir), optimize aerodinamikleri (Cx: 0,28, Scx: 0,64) ve azaltılmış olan ağırlıkları sayesinde, yeni Peugeot 308 SW’ye oldukça düşük emisyon değerleri sağlıyorlar: Böylece, yepyeni 130 hp’lik 3 silindirli benzinli turbo motor PureTech 1.2 e-THP’nin CO2 emisyonları 109 g/km ile sınırlı kalıyor. Diğer yandan, altı vitesli mekanik vites kutusu ile eşleşen 120 hp’lik yeni 1.6 l Blue HDi versiyonu, karma parkurda sadece 3,2 l/100 km düzeyinde rekor tüketim ile 85 g/km C O2 emisyon değeri sergiliyor.

Yepyeni bir sürüş deneyimi otomobil severleri bekliyor. Peugeot’nun bütün bilgi birikimi, yeni yürüyen aksam ve geniş boyutlu fren sistemini destekleyen son nesil ESP ile Peugeot 308 SW üzerinde kendini gösteriyor. Yeni platformun kazandırdığı avantajlarla (kütlenin hafifletilmesi, ağırlık merkezinin alçaltılması, elektrikli direksiyon) birleşen bu özellikler, yeni 308 SW’ye C segmentinin station-wagon sınıfında referans oluşturan dinamik bir sürüş özelliği kazandırıyor, çeviklik, konfor ve üst düzey yol tutuşunun bir araya gelmesini sağlıyor.

Sürüşe yardımcı olan çok sayıda teknolojik sistem (örneğin Ölü Nokta Gözetimi, Aktif Hız Sabitleyici, Çarpışma Riski Uyarısı ve Otomatik Acil Durum Freni), güvenliği daha da artırıyor. Gittikçe daha da geliştirilen Internet bağlantısı, Park Assist sistemi veya Driver Sport Pack’in her biri, araç içinde heyecan ve konforu arttıran birer donanım niteliğinde

Segmentte bir başka yenilik oluşturan Full Led farlar üst donanım seviyelerinde standart olarak yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir