Peugeot

Peugeot 308 ile atak yapmayı planlıyor

Peugeot 308 ile atak yapmayı planlıyor, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Yeni Peugeot 308 tanıtıldı. Peugeot’nun 124 yıllık zengin tarihinde yerini aldığı araçla aynı adı taşıyan ilk model; ancak son 30 yıl içinde hiçbir yeni bir Peugeot yerini aldığı modele kıyasla böylesi derin gelişmeler yaşamadı. Adı dışında, HERŞEY değişti; bu gerçek bir “kuantum sıçramasını” temsil ettiği için önemli bir devrim oldu.

Yeni Peugeot 308, Avrupa C hatchback segmentinde örnek bir seviye olan 82g/km CO2 seviyesine ulaştı. Bu seviye, aracın ağırlığının 140 kg azaltılması, geliştirilmiş aerodinamik ve yeni BlueHDi marka teknolojisi ile başarıldı. Bu yenilik NOx emisyonlarını % 90, partikülleri ise % 99.9 oranında azalttı ve yakıt tüketimini düşürdü.

PEUGEOT mühendisleri yeni 308’i sınıfının en iyileri arasında yer alması hedefi ile en yüksek kaliteli malzemeleri kullanarak sade ve şık aynı zamanda erkeksi dış tarza ve iç tarza sahip cesur, sezgisel ve modern bir araç tasarladılar.

Sürüş deneyimi: Tamamen yeni ön ve arka akslar ile yol tutuş ve sürüş konforu arasındaki denge seviyesinde görülmemiş bir düzeye ulaştı. Bu sürüş deneyimi sürücü bölmesi hakkında bilinen her şeyi yeniden tanımlayan güçlü Peugeot i-cockpit ile önemli ölçüde güçlendirildi, Yoğun sürüş duygusu için kompakt sportif direksiyon simidi, Sürücünün gözünü yoldan ayırmaması için yükseltilmiş gösterge paneli, Yüksek bir orta konsol, ve sezgisel sürüş için daha az butonlu, temiz ve rafine 9.7 inçlik dokunmatik ekran gösterge paneli.

Ve son olarak, Kalite: yeni Peugeot 308’in gelişiminin temel taşı oldu; tasarımın tüm seviyelerinde uygulanan yüksek kalite ile ortaya çıkan malzeme seçimi, parçaların montajı, tümü kapsamlı testler tarafından onaylanan ses yalıtımı ve dayanıklılığı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir