Kampanyalar

Otomobil kasko fiyatları

Türkiye’de trafiğe çıkma izni bulunan araç sayısı geçtiğimiz günlerde Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanmış, bu değerin 7 milyondan fazla olduğu belirtilmişti. Bu da demek oluyor ki yollar gün geçtikçe daha kalabalık, haliyle daha tehlikeli hale geliyor. Neyse ki ehliyet sınavları artık daha fazla uygulama tarafına kaydırıldı ve trafiğe çıkmadan önce insanlar araba kullanımı konusunda eskiye oranla daha bilinçli olacak. Ancak kaza “Geliyorum!” demez, bizim beklememiz ve hazırlıklı olmamız gerekiyor. Bunun için de ilk önce otomobildeki güvenlik sistemlerinin eksiksiz olması gerekirken ardından malı da düşünüp kasko yaptırmamız gerekiyor. İlk önce kaskonun detaylarını incelememiz gerekiyor.

Kasko Alırken Yapılan Hatalar

  • Sadece ucuzluğundan dolayı kasko almak
  • Yeterli derecede araştırma yapmadan, farklı otomobil sahibi tarafından yönlendirilerek kasko almak
  • Kasko şirketinin özel – mini hasarlar poliçesini okumamak

Kasko Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Sigorta poliçeniz kasko bedelinize göre mi düzenlenmiş?
  • Daha önce aracınızın hasarı var mıydı? Hasarsızlık indiriminden yararlanabiliyor musunuz?
  • Araç servis ağı sizin güzergâhlarınızı karşılıyor mu?
  • Ferdi Kaza teminatının limiti ne kadar?
  • Ödeme konusundaki esneklik yeterli mi? Ödeme planını siz oluşturabiliyor musunuz?
  • Son olarak, poliçenin tüm kurallarını dikkatlice okudunuz mu?

Sürücülerin en çok yaptığı hatalardan bir tanesi de Zorunlu Trafik Sigortası ile Kaskoyu karıştırmaktır. Bilinmesi gerekir ki Zorunlu Trafik Sigortası herhangi bir taşıta sahip olan kişilerin her yıl zorunlu olarak yaptırması gereken bir işlem iken, kasko aracınızın güvence altına alınmasını sağlar. Bu bağlamda size en güvenceli gelen firmalardan en iyi fiyat sunuyor olanı uzun bir araştırmadan sonra seçmenizi öneriyoruz.  Otomobil sayısının artmasıyla birlikte kasko şirketleri de artış göstermekte ve bu yüzden piyasadaki rekabet oldukça arttı. Uygun fiyatlı kaliteli kasko poliçeleri kadar uygun fiyatlı ama işe yaramayan poliçe firmaları da bulabilirsiniz. Fiyat – Kalite Araştırması kasko için en önemli nokta olacaktır. Ancak otomobilinizin özellikleriyle birlikte kasko araştırması yapabileceğiniz sigortam.net size bu konuda yardımcı olacaktır.

Otomobil satın alırken de kaskoya sahip olmadığını öğrenmenizi tavsiye ederiz, sonradan masraf çıkması belki canınızı sıkabilir. = ) Eğer iş işten geçmişse aşağıdaki linke bir göz atmanızda fayda var.

Otomobil Kasko Kampanyaları

otomobil_kasko

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir