Haberler

Mini jeep 2014’de geliyor

Mini jeep 2014’de geliyor, Jeep yeni küçük SUV modelini 2014 ortalarında çıkarmaya hazırlanıyor. Bu modelin başta Nissan Juke olmak üzere Opel Mokka gibi modellerle rekabete girmesi amaçlanıyor. Casus fotoğrafları çekilen prototipten anlaşıldığı kadarıyla yeni bir şasi yolda gibi gözüküyor. Bu şasinin Fiat 500L temelli olması bekleniyor.

Yeni model için segmentinin de etkisiyle şimdilik B-SUV kod adı kullanılıyor. Bu model Kuzey Amerika ve Avrupa’da satışa çıkacak. B-SUV ile araç yelpazesinin genişlemesi ve satışların artması öngörülüyor.

Jeep’in Avrupa sorumlusu Chris Ellis’e göre firma off-road aracı imajını koruyacak ve bu konuda B-SUV sınıfının en iyilerinden biri olacak. Satışları arttırmak için firmanın yüzünü yumuşatmak gibi bir amaç yok.

B-SUV’nin tasarımında yeni Wrangler’dan esintiler görmek mümkün. Rakiplere bir çalım atmak için de dört çeker standart olarak gelebilir. Önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır.

Modelin ilk gösteriminin önümüzdeki yıl mart ayında düzenlenecek olan Cenova Motor Show’da olması bekleniyor. Jeep için yoğun bir dönem olacak çünkü yeni Cherokee’nin de aynı dönemde Avrupa pazarına girmesi planlanıyor. Chris Ellis’in söylediğine göre yeni Cherokee için yakıt tüketimini düşürücü bazı önlemler alınacak.

Chris Ellis, açıklamalarında büyük bir 7 koltuklu modelin geliştirilebileceğinden de söz etti. Henüz bu modelin üretilip üretilmeyeceğini söylemek mümkün değil. Üretilirse B-SUV ile birlikte araç yelpazesinin genişletilmesi için büyük bir adım olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir