Mercedes

Mercedes S serisi satışa çıktı

Mercedes S serisi satışa çıktı, Baştan aşağı yenilenen Mercedes S serisi Türkiye’de satışa çıktı. 594 bin TL’den başlayan fiyatlarla bayilerdeki yerini alan araçta, çukurları algılayan yeni yazılım ve LED teknolojili ışıklandırma sistemi bulunmakta. Teknoloji, elektronik ve tasarım açısından tamamen yenilenen Mercedes Benz S serisi, piyasaya çıkmadan 20 bin sipariş aldı. Yeni S serisinin önceki gün gerçekleştirilen Türkiye lansmanında konuşan Mercedes Benz Türkiye Direktörler Kurulu Başkanı Dainer Genes, bu siparişlerin beğeninin en büyük işareti olduğunu söyledi.

Dört farklı motor seçeneği ile vergiler dahil anahtar teslim 594 bin TL’den başlayan fiyatlarla bayilerdeki yerini alan yeni S sınıfı, birçok yeni teknolojiyi bünyesinde barındırıyor. Tanıtım toplantısına katılan Mercedes kullanıcılarının dikkatini çeken en önemli yenilik, yeni serinin önceki modellerden farklı olarak çukur algılama yazılımına sahip olması. Genes’e göre bu yazılım, aracın fark edilemeyen çukurları algılayıp ona göre önlem almasını sağlıyor. ‘Yol yüzeyi tarayıcısı’ adlı yazılım, bir stereo kamera aracılığıyla yoldaki engebeleri tanımlıyor, gövde kontrol sistemi bu yeni durumla başa çıkmak için süspansiyonu anında ayarlıyor. Ayrıca yeni seride Mercedes Benz, ilk kez LED teknolojisine geçiş yaptı. Böylece, yeni S serisi, içeride ve dışarıda tek bir klasik ampulün kullanılmadığı ilk otomobil olurken, araçta yaklaşık 500 LED kullanıldı.

Aracın iç tasarımında yer alan koltuklar, klima, bilgi-eğlence sistemleri ve diğer tüm konfor ve güvenlik donanımları titiz bir şekilde uygulanmış. Araçta içerideki havayı dengeleyen Air-Balance paketinin bir parçası olarak ‘aktif parfüm sıkma sistemi’ de bulunuyor. Yeni seride, 10 hoparlörlü standart ses sistemine alternatif olarak, en son teknoloji ses uzmanı Burmester ile birlikte iki adet yüksek kaliteli ses sistemi geliştirildi. Şirketin koltuk uzmanları da, koltuk sırtlığında 14 ayrı şekilde kumanda edilen hava yastıklarıyla benzersiz bir masaj işlevi ve aynı zamanda entegre ısıtma işlevini geliştirdi. Şoför paketi ile beraber sunulan üst düzey koltuğun (geriye yatan koltuk) ön yolcu koltuğundan maksimum yatma açısı 37 dereceden 43,5 dereceye çıkarıldı, bu da lüks sınıftaki en büyük yatma açısı anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir