HaberlerMercedes

Mercedes GLA yıl sonunda satışa sunulacak

Mercedes GLA yıl sonunda satışa sunulacak, Mercedes Benz GLA’nın ilk teslimleri ise 2014 yılının ilk aylarında gerçekleştirilecek. Mercedes Benz yeni kompakt aile otomobili tabanlı 4. Üyesini satışa sunmaya hazırlanırken, A Serisi, B Serisi ve CLA’nın ardından önden çekişli ve dört tekerlekten çekiş sistemli tercih edilebilecek MFA platformu ile üretimi yapılacak. GLA Mercedes Benz’İn MFA platformu üzerine üretilen 4. Otomobil olma özelliğini taşıyacak ve bu platformu kullanan son model, gelecek yıl satışa sunulacak CLA Shooting Brake modeli olacak.

Mercedes, concept GLA modelinin tasarımından bir ton daha aşağı tasarım çizgilerine sahip olan yeni GLA, Volvo’nun V40 modelinde uyguladığı gibi A Serisi’nin Cross Country versiyonu gibi bir izlenim oluşturuyor. Buna rağmen yeni GLA, MFA platformu üzerine konumlandırılan en sportif ve dinamik görünümlü çizgilere sahip model olmaya devam ediyor.

4417 mm uzunluğu, 1805 mm genişliği ve 1494 mm yüksekliği ise kısmen uzun bir otomobil olan yeni Mercedes Benz GLA, konsept modelden daha dar ve alçak. Aynı klasmanda yer alan BMW X1, Audi Q3 ve Range Rover Evoque gibi modellere yakın boyutlara sahip olan yeni GLA, aynı karoseri ve 2699 mm’lik dingil açıklığını paylaştığı A Serisi’nden de 125 mm daha uzun.

Ön tekerlekten çekiş sistemine sahip GLA modelleri tercih edildiğinde 154 beygirlik 1.6 litre turbo şarjlı benzinli GLA 200 ve 134 beygirlik 1.8 litre turbo dizel GLA 200 CDI motor seçenekleri tercih edilebilecek.
4Matic Dört tekerlekten çekişli GLA modelleri ise 168 beygir güç üreten 2.1 litrelik turbo dizel motor ile GLA 220 CDI ve 208 beygir güç üreten 2.0 litrelik turbo şarjlı benzinli GLA 250 motor seçenekleri ile satın alınabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir