Mazda

Mazda CX-3 Fiyat Listesi, Yorumları ve Özellikleri

SUV modellerin Amerika’dan sonra Avrupa’da da en çok tercih edilen otomobil modellerinden biri haline gelmesi son olarak Mazda’yı da harekete geçirdi. Uzak Doğulu geliştirici yeni bir SUV model tanıttı: CX-3. Bu hafta içerisinde Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tüm özellikleriyle birlikte tanıtılacağı belirtilen Mazda CX-3 fiyatı hakkında henüz bilgi verilmemişken sadece bir gün içinde bile Mazda CX-3 yorumları gayet olumlu bir yönde seyrediyor. İç ve dış tasarımda sadeliğin getirdiği şıklık kullanılırken ön kaputun sert bakışlara sahip olduğunu da vermiş olduğumuz bilgiler arasına ekleyelim.

Önden çekişin yanı sıra dört çeker versiyonları da olacak arabanın 4 silindirli SKYACTIV 6 ileri otomatik şanzımana sahip olması bekleniyor. Kuzey Amerika’da 2.0 benzinli SKYACTIV-G 2.0 motorla satılacak Mazda CX-3 Avrupa’da daha farklı motorlarla satışa sunulacak.

İki farklı güç seçeneğine sahip olacak 2.0 litre benzinli modelin ülkemizde satışa sunulması pek mantıklı görünmese de SKYACTIV-D 1.5 litre dizel motorun 6 ileri otomatik ve manuel şeçeneklerinin ülkemizde ilgi göreceği kesin gibi. Piyasaya sürüleceği tarih ve detaylı teknik özellikler tam olarak bilinmese de Yeni Mazda CX-3’ün küresel piyasalara tanıtımının ardından 2015 baharında Japonya ve Avrupa yollarında olması bekleniyor.

mazda-cx-3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir