BMWHaberlerMercedes

Lüks araçlarda 1.6 motor modası

Lüks araçlarda 1.6 motor modası, Lüks otomobil pazarının iki önemli oyuncusu, arka arkaya 1.6 lt benzinli motor seçeneklerini Türkiye’de satışa sundu.

Mercedes yeni Türkiye’ye özel olarak üretilen E180’nin 142 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Dış tasarımının yanı sıra iç mekanında da kapsamlı değişikliklere gidilen E-Serisi, olası kazayı algılayan Pre-Safe, öndeki araçla mesafeyi sürekli koruyup, trafik sıkıştığında otomatik dur kalk yapabilen Distronic Plus gibi pek çok donanım seçeneği bulunuyor. 7G TRONIC şanzımana, start/stop sistemine sahip E 180, 156 HP güce sahip.

BMW’nin 5 Serisi de, 1.6 lt hacimli TwinPower turbo motor seçeneğiyle Türkiye’de satışa sunuluyor. Yeni 520i, 55 bin euro’dan başlayan anahtar teslim fiyata sahip olacak. Yeni BMW 520i, 170 HP’lik 1.6 lt turbo beslemeli TwinPower motorla 0-100 km/s hızlanmasını 8.7 sn de ulaşıyor. Ortalama yakıt tüketimiyse, 100 km’de 6.7 lt olarak veriliyor. Standart 8 ileri otomatik şanzımanla sunulan 520i, yenilenen ön ve arka tampon yapısı, yeni ön ve arka far tasarımları, yeni dış renk ve iç döşeme seçeneklerine sahip. Üç farklı donanım paketine sahip 520i’de, donanım paketlerine göre değişkenlik gösteren dokunmadan açılıp-kapanabilen bagaj kapağı, navigasyon ile birlikte sunulan yeni i-Drive butonu, Dinamik Sürüş Kontrolü’ne yeni eklenen “Seyir Modu” gibi unsurlar bulunabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir