Land Rover’ın yeni üyeleri :Discovery 4 ve Rover Sport

Land Rover Discovery 4 ve Range Rover Sport’un 2012 modellerine yaptığı revizyonları duyurdu.Land Rover, Discovery 4 ve Range Rover Sport, Land Rover ailesinin yeni üyeleri olarak 2012’de boy gösterecek. En dikkat çekici değişiklik öncekilere göre daha güçlü olan TDV6 motor ve sekiz vitesli şanzıman.

Araçların her ikisinde de 3.0 litrelik V6 dizel turbo motor bulunuyor. Yukarıda bahsettiğimiz ZF şanzıman ‘Drive Seleckt’te bulunan vites değiştirme kulakçıkları sürücünün işini epey kolaylaştırıyor. Her iki araçta da vites değiştirme süresi, 200 milisaniye.

İki araçta da bulunan sekiz hoparlörlük ses sistemi, DAB, USB ve Bluetooth uyumuyla aracın içinde de teknolojinin harmanlandığını gösteriyor.

 

One thought on “Land Rover’ın yeni üyeleri :Discovery 4 ve Rover Sport

  • 01 Aralık 2012 tarihinde, saat 06:27
    Permalink

    ben abartmak istemiyorum. benim için ,bundan daha mükemmel, harika, bir araç tasavvur ,edemiyorum. bir insanın arabası ,kendisini yansıtır. akranlarının arasında nasıl isterseniz, mukayese ,edebilirsiniz. fakat her ortam da her yönü ile hiçbir özelliğini göz ardı etmeden siz de bana hak verecek ve katılacaksınız.. teşekkür ederim yorumumu okuduğunuz .

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.