HaberlerHyundai

Hyundai’den rekor büyüme

Son senelerde üretmiş olduğu otomobillerle Türk sürücülerin de güvenini kazanmayı başaran, bunun yanı sıra İzmit’teki fabrikasından dünyaya sattığı otomobillerle ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan Hyundai, geride bıraktığımız seneyi rekor büyüme ile kapamayı başardı. Gelen bilgilere göre Hyundai, 2014 senesi boyunca dünya genelinde 8 milyondan daha fazla otomobil sattı. Türkiye’deki fabrikada 203 binden daha fazla otomobil üretilirken bu otomobillerden 180 bine yakını dünyanın farklı ülkelerine gönderildi. Hyundai’nin bir sene içerisinde ülke ekonomisine kazandırdığı değer ise 1.5 milyar euro.

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder GÖKER “Yeni yatırımımız sayesinde 2014’te hem üretim hem de ihracat rakamlarımızı ikiye katladığımız için oldukça mutluyuz. Hem Türk hem de Avrupalı müşterilerimiz ürünlerimizin kalitesine ve sağlamlığına önem veriyor.

Sektördeki gerilemeye rağmen ürünlerimize güvenerek müşteri memnuniyetini artırmaya odaklandık. Bu sayede müşterilerimizin taleplerine göre geliştirdiğimiz çevre dostu otomobillerimiz, marka değerimize de katkıda bulundu. Avrupa ve iç pazardaki artan talep karşısında son aylarda üretim planlarımızı revize ettik. Önümüzdeki yıl özellikle Yeni i20 modelimize talebin hem iç pazarda hem de Avrupa’da artacağını öngörüyoruz.

Kasım ayı başında Yeni i20’yi tanıtırken, Türkiye’de sadece iki ayda 4 bin adet araç satmayı hedefliyorduk. Ancak toplamda 5 bin 139 adetlik satışa ulaştık. Bu da bizim 2015 yılına daha güvenle bakmamızı sağladı ve B-segmenti liderliğinde ne kadar iddialı olduğumuzu gösterdi.” dedi.

hyundai

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir