Hyundai

Hyundai Yeni Modellerle Geliyor

Hyundai Yeni Modellerle Geliyor, i10 modeli ile başlayan yenilenmeye 2017 yılına kadar Avrupa’da 22 yeni model ile sürdürmeye hazırlanıyor.

Son yıllarda büyük bir çıkış yakalayarak Avrupalı üreticilere kafa tutan Hyundai, bu yılın sonlarına doğru yeni i20 modelini ve amiral gemisi Genesis modelinin yenilenen versiyonunu satışa sunmayı planlıyor.

Geçtiğimiz hafta Avrupa’da toplam 6 milyon otomobil sattığını açıklayan marka, 2008 yılında %1.8 olan Pazar payını da geçen yıl %3.5’e çıkararak başarısını kanıtladı. Koreli üretici Avrupa’daki Pazar payını 2020 yılına kadar %5’e çıkarmayı hedefliyor.

Markanın Avrupa’dan sorumlu ismi Allan Rushforth, bu 22 modelden 2/3’ünün mevcut modellerin yenilenmesi ile oluşacağını belirtti. Bu orana göre Güney Koreli marka 3 yıl içerisinde 7 veya 8 yeni model piyasaya sürecek.

Markanın en yüksek fiyat etiketi ile satışa sunulan lüks modeli Genesis, yüksek donanım seviyesi ile yenilenerek 4 tekerlekten çekiş sistemini standart olarak sunacak. Ayrıca yeni Genesis modelinde 3.8 litrelik V6 benzinli motor kullanılacak.

Sektörde dizele olan talebin %93 olduğunu açıklayan Rushforth, Genesis’in dizel motor seçeneği ile de satışa sunmayı düşündüklerini söyledi. Yüksek fiyatı nedeniyle çok fazla satmasını beklemediklerini belirten Hyundai Avrupa Genel Müdürü, yeni Genesis’in Güney Kore mühendisliğinin sergileneceği bir model olduğunu ekledi.

Türkiye’deki ve Çek Cumhuriyeti’ndeki fabrikalarını tam kapasite çalıştıran Hyundai, müşteri sadakatini daha da arttırmak için yoğun çaba sarf ediyor. Öyle ki Koreli üretici 2010 yılında %36 olan müşteri sadakati oranını etkileyici bir biçimde %50’ye çıkarmış durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir