Haberler

Gümrüğe terk edilen araçlar satışa çıkıyor

Gümrüğe terk edilen araçlar satışa çıkıyor, Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Kocaeli Tasfiye İşletmesi, Türkiye’de getirilip kazalar ve çeşitli nedenlerle gümrüğe terk edilen, yasal süreleri de dolan araçları satışa çıkaracak. Fiyatların piyasadakilere göre daha düşük olduğu belirtilirken, gümrük yetkilileri satış ihalelerine sürekli aynı kişilerin girmesinden yakındı.

Kocaeli Tasfiye İşletmesi, çeşitli nedenlerle gümrüğü terk edilen 23 aracı, 11 Ekim’de satışa çıkaracak. Fiyatları en düşük 513 TL, en yükseği 65 bin 554 TL arasında olan araçlar için açık artırmaya katılacakların 10 Ekim 2013 saat 16.00’ya kadar güvence tutarını yatırması gerekiyor. Aralarında sağdan direksiyonlu sıfır bir cip ve lüks otomobillerin yanısıra, traktörlerin de bulunduğu araçların güvence tutarları ise 52 TL ile 6 bin 556 TL arasında değişiyor.

Gümrük yetkilileri, bu tür araç satışlarından sadece belirli kişilerin takip edip yararlandığını, daha geniş katılımın sağlanmasını ve isteyen her vatandaşın yararlanmasını arzu ettiklerini söyledi. Son satışa çıkarılan 23 aracın açık artırmasının Gebze Muallimköy’deki Öğretmenevi Konferans Salonu’nda 11 Ekim 2013 tarihinde saat 09.30’da gerçekleştirileceği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir