Volkswagen

Golf GTE Fiyat Listesi, Yorumları ve Özellikleri

Yakın zaman içerisinde Amerikan pazarına yeni bir elektronik otomobil sunacak olan Volkswagen, hibrit bir modeli daha tanıttı. Geride bıraktığımız Cenevre Fuarı’nda prototipi bizlere aktarılan Volkswagen Golf GTE, resmi olarak tanıtıldı. Elektronik otomobillerin halen istenilen seviyeye gelememiş olması otomobil üreticilerini hibrit otomobil üretmeye iterken Golf GTE bu segmentin en başarılı otomobillerinden biri olacak gibi gözüküyor. Golf GTE Fiyat Listesi 29 bin 998 eurodan başlarken ülkemize geliş fiyatının belli olmadığını vermiş olduğumuz bilgiler arasına ekleyelim.

E-Golf ile 100km/s hıza 10 saniye gibi yeterli bir zamanda ulaşan VW mühendislerinin yaşadıkları sıkıntı, arabanın maksimum hızının 140km/s gibi düşük bir değerde kalmasıydı.

Golf GTE ‘de 148 beygirlik 1,4 TSI motoru 8,7kWh lik bir lityum-ion batarya paketi ile destekleyince 201 beygir gibi muazzam bir güç elde edildi. Doğal olarak 0-100 hızlanması 7,5 saniye gibi bir değere gerilerken maksimum sürat ise 220km/s gibi bir değere ulaştı.

Sadece elektrik motoru ile 50 kilometre yol alabilen yeni Golf GTE nin üreticileri, aracını kısa mesafelerde kullanan sürücülerin benzin motoruna ihtiyaç bile duymayacaklarını iddia ediyorlar.

6 ileri otomatik şanzımanı manuel moda da kullanılabilecek GTE’nin benzin motoru, elektrik motoru ve aktarma organları Audi’nin yeni tanıttığı A3 e-tron ile birebir aynı.

Golf GTE’nin sürücü ihtiyaçlarına cevap verecek 4 farklı sürüş modu olacak. Benzinli ve elektrik motorların güçlerini maksimum benzin tasarrufunu sağlamak üzere harmanlayan “Hybrid Auto” modu; Bataryalarda bir miktar güç bırakmak üzere planlanmış “Battery Hold” modu; Bataryaları hiç kullanmak istemeyen sürücüler için “Battery Charge” modu; Maksimum performans isteyenler için ise “GTE Mode” modu.

Kilometre başına ortalama 35gr gibi muhteşem bir emisyon değeri olan arabanın tamamen şarj edilmesi 2,5 saat sürüyor. Standart 16 inç jantların yanında 17 ve 18 inçlik jant opsiyonları sunan Golf GTE de 8 inç lik dokunmatik ekranlı bir multimedya sistemi de mevcut.

Almanya’da baz donanımları ile 29.998 Euro üzerinden lansmanı yapılan Volkswagen Golf GTE ‘nin Türkiye’ye ne zaman geleceği ve fiyatının ne olacağı henüz bilinmese de Avrupa’nın bir çok ülkesinde satışa çıkarıldığından yakın zamanda ülkemizde de yollarda görüleceği tahmin ediliyor.

Golf GTE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir