Haberler

EPDK’den Gelen ‘Balans Ayarı’ Akaryakıt Sahasına Bomba Gibi Düştü

Enerji kurumu her zaman için enerji hakkında gelen düzenlemeler, görüşmeler, anlaşmalar noktasında yapılan basın açıklamaları ile halkı enerji kaynaklı gelişmelerden haberdar ediyor.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz son zamanlarda yapmış olduğu açıklama ile gündeme oturdu. Açıklamaya göre Başkan Mustafa Yılmaz, akaryakıt bayiilerine minimum olarak yüzde 55 kâr payı verilmesi gerektiğini ifade etti.

Düzenleme Hakkında Dikkat Çekici Noktalar

Ülkemizin en büyük ve önem arz eden piyasalarından biri olan akaryakıt sektörü hakkında açıklama yapan Başkan Mustafa Yılmaz akaryakıt bayileri ile yapılan anlaşmalarda adaletsizliğin önüne geçilmesi amacıyla kar payının paylaşımı maddesini ifade etti.

Düzenlemenin ne şekilde olacağını, bayi ve dağıtıcı toplam marj oranının ne şekilde hesaplanması gerektiği ifade edildi. Buna göre hesaplanacak olan toplam marj rakamının minimum olarak yüzde elli beş rakamı ile bayiilere paylaştırılacak. Böylelikle bayi ve dağıtıcı arasında yaşanan haksız durumların önüne en doğru şekilde geçilmiş olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir