Tesla

Elon Musk ‘’Uygun Fiyat Tesla Çıkaracak’’

Son zamanlarda Türkiye’de olduğu kadar dünyada da covid 19 üreci nedeniyle ekonomi kötüye gitmeye başladı. Özellikle bu alandan en çok etkilenen araba piyasasında, şirketlerin de yeni araç seçenekleri sunmak için özel çalışmalar yer vermesi gerekti. Elon Musk üç sene içerisinde 3 farklı uygun fiyatlı Tesla modelinin piyasaya sunulacağını açıkladı.

Tesla Araçlarının 25 Bin Dolar Olacağını Açıkladı!

Elon Musk, araçların 6 kat daha hızlı ve % 16 daha fazla mesafe özelliklerine sahip olacağını açıklarken aynı zamanda 5 kat enerji kapasitesinin de bulunacağını söyledi. Konuşmasını yaptığı canlı yayında, Tesla araçlarının 25 dolar üzerinden satışa sunulacağı 3 farklı model aracın da piyasaya sunulacağını açıkladı. 3 yıl içerisinde otomobil modellerinin güç ve performans kaybetmeden düşük fiyatla satışa sunulacağına karar verildiğini de konuklarla paylaştı.

Yeni teknolojiye uygun, bataryalı araç entegre sistemlerinin oluşabileceğiniz, dönemin ihtiyaçlarının da bu şekilde giderileceğini öne süren Tesla firması yöneticilerinden Elon Musk, bataryaların aracın yapısal parçası olacağını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir