HaberlerMercedes

Çağan Irmak, Mercedes’e film çekiyor!

30 yıldır Türkiye’de kamyoncularla birlikte olan Mercedes, bunu kutlamak için film çekmeye karar verdi. Gelen bilgilere göre Mercedes 3 tane kısa film çekecek ve bu çalışmada Çağan Irmak’la çalışacak. Bu vakte dek yönetmenlik koltuğunda oturduğu filmlerde milyonları hüzne boğup ağlatan Çağan Irmak, bu sefer Mercedes’le hüzünlü anlar yaşatacak. Türkiye’deki kamyon sektörünün lideri konumunda bulunan Mercedes-Benz, başarıya ulaşmasında en büyük rolü oynayan müşterilerine bu filmlerle bir bakıma teşekkür ediyor olacak. Filmlerde kamyoncuların iş ve hayat hikayelerinin anlatılacağı bizlerle paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor.

Bugüne kadar tüm filmlerinde seyircisini ağlatan Çağan Irmak, Mercedes-Benz Türk için yönettiği 3 farklı senaryodan oluşan kısa filmlerle izleyenlere yine duygu dolu anlar yaşatacak. Mercedes-Benz Türk, kamyoncuların hikâyelerini konu alan 3 farklı kısa filmi, Haziran başından itibaren sosyal medya üzerinden takipçileriyle buluşturacak. Bugüne kadar 11 sinema filmi, 2 kısa film ve 8 dizi filmine imza atan Çağan Irmak, bu kez kamyon sektörü ve emekçilerinin hikâyelerini anlatmak için kamera arkasına geçti.

Kamyon şoförlerinin gerçek hikâyelerinden yola çıkılarak kaleme alınan senaryoların çekimleri yaklaşık 15 günde birbirinden farklı mekânlarda gerçekleştirildi. Çekimler için kamera önünde ve arkasında100 kişiyi aşkın büyük bir ekip görev aldı.

Mercedes-Benz Türk, yıllardır yollarda Mercedes’in hikâyesini yazan kamyoncu dostlarıyla paylaşmak için hazırladığı bu proje ile hayatın içindeki duyguların yansıtılmasını hedefliyor.

“Sır” filminde ailesinden uzakta günlerce direksiyon başında onların özlemiyle ter döken bir şoförün bu özlemi gidermek için neler yaptığı konu ediliyor. “Bir Kamyon Aşk” isimli diğer filmde ise Anadolu’nun bir köşesinde küçük bir kasabada nakliyat işi yapan genç bir şoförün mahallenin güzel ve başarılı öğrencisine aşık olmasıyla başlayan hikayenin ayrılıklar ve özlemlerin sonunda ilginç bir tesadüfle sonlanması anlatılıyor. Üçüncü film olan “Hayat Okulu”nda ise yıllarca emek harcayarak başarıya ulaşmış, çekirdekten yetişen bir filo sahibinin bir gazeteciyle yaptığı röportaj sırasında anlattığı ve bu başarının ardındaki önemli hatıralar konu ediliyor.

3 farklı senaryo ile kamyon sahipleri, şoförleri ve aileleri için çekilen filmler, izleyenlerin kalbine dokunacak.

cagan_irmak_mercedes

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir