Haberler

Cadillac Elmiraj’ı tanıttı

Cadillac Elmiraj’ı tanıttı, GM’in lüks araç üreten kolu Cadillac’ın Elmiraj modeli, büyük bir panjur ve ince yapılı farların öne çıktığı yüzü ağır bir görünüme sahip olan 5.207 mm boya sahip aracın genel tasarımında kullanılan köşeli hatlar markanın güncel modellerinde de kendisini gösteriyor. İnce yapılı aynalar, kaputun yanlarına açılmış hava çıkışları ve 22 inç çaplı jantlarla sportif detaylar sunan otomobilin kapı camları da çerçevesiz bir tasarıma sahip. Bagaj kapağı kısa tutulan Elmiraj konseptinin LED stopları da farlar gibi inec yapılı.

Seri üretim modellerinin dış görünüşlerini konseptlere yaklaştırma konusunda başarılı olan Cadillac iç mekana geçildiğinde bir konseptle karşı karşıya olduğumuzu belli ediyor. Deve derisi ve gül ağacıyla kaplı olan yaşam alanında dijital göstergeler şeffaf ve kalın blokların arkasına gizlenmiş. Dört adet tekli koltuğa sahip olan konseptte arka koltuğa kolaylıkla geçmek için sunulan donanımda ön koltuk 25 cm öne kayarken arka koltuk da 10 cm öne kayarak giriş ve çıkışı kolaylaştırıyor.

Otomobil hakkında teknik detay vermekten kaçınan Cadillac kaputun altında çift turbo beslemeye sahip 4.5 litre hacimli bir v8 olduğunuysa açıkladı. Yaklaşık 500 beygir güç üretebilen aracın maksimum tork değeri de 680 Nm civarında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir