BMW

BMW’nin Reklamında Spoiler (Mercedes)

Otomobil dünyasının ezeli rakipleri BMW ve Mercedes, arada bir hazırladıkları reklamlarla rekabeti daha fazla kızıştırıyorlar. Youtube kanalı üzerinden paylaşılan son reklamın hedefinde yine her zaman ki gibi Mercedes vardı.

Mercedes firmasının efsane CEO’su olarak adlandırılan Dieter Zetsche yakın zaman da emekli olmuştu ve yerine Mercedes’in yeni Ceo’su Ola Kallenius gelmişti. Bu durumu fırsata çevirebilmeyi başaran BMW, zekice düşünülmüş bu reklam filmiyle en büyük rakibi olan Mercedes firmasına bir gönderme de bulunuyor.

Reklamda, çalışma arkadaşlarına veda eden ve CEO aracının anahtarlarını teslim eden Zetsche, Mercedes’in CEO aracıyla evine bırakılıyor ve daha sonrasında evinin garajından BMW’nin elektrikli İ8 aracıyla çıkmasıyla reklam sonlanıyor. Reklamın sonunda da “Emeklilik geçmişini geride bırakıp, geleceğinizi kucaklayın” ifadeleri kullanılıyor.

Bu reklamın ardından Mercedes, kendi sosyal medya hesabından “Patron, emekliliğinde elektrikli bir otomobil yerine gerçek beygir gücüne sahip aracı tercih eder. Yine de bu hoş çekişmeniz için teşekkür ederiz” diyerek, reklama karşılık olarak cevabını geciktirmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir