BMW SL63 AMG tam not aldı

Mercedes’in geçtiğimiz yıl tanıttığı SL ailesinin sportif temsilcisi SL63 AMG, markanın Formula 1 takımının da katıldığı organizasyonda boy gösterdi.
Dış görünüşünde AMG versiyonlarında alışıla gelmiş değişiklikler barındıran otomobilin LED aydınlatmalı tamponu sportif özelliğini bir adım daha ileriye taşıyor.
Yan etekleri de daha sportif bir tasarıma sahip olan SL63 AMG’nin bagaj kapağı üzerine karbon fiber spoiler eklenirken dinamik görünümlü arka tamponun alt kısmında uyarı ışığı ve egzoz sisteminin dörtgen şekilli dört çıkışı bulnunuyor.
Fren ve süspansiyon sistemleri modifiye edilen otomobilin iç mekanında SLS AMG havaları esiyor. Alt ve üst kısmı düzleştirilmiş direksiyon simidi, alüminyum pedal seti, paslanmaz çelik kapı eşik kaplamaları ve karbon fiber konsol süslemeleri göze batmadan modele şıklık katıyor.
AMG performans paketiyle gücü yaklaşık 560 beygire ulaşan otomobil 7G Tronic şanzımanla donatılmış. Standart versiyonu 0′dan 100 km/s sürate 4.3 saniyede ulaşabilen SL63’e eklenen AMG performans paketiyle bu süre 4.2 saniyeye iniyor. Bir önceki nesil SL63 AMG’den 110 kg daha hafif olan yeni nesil aracın ortalama yakıt tüketimi de yaklaşık %30 düşüşle 8.25 litre/100 km’ye inmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.