BMWOtomobil Yorumları

BMW 520 yorumları

BMW 520 ile ilgili kullanıcı yorumlarının yer alacağı sayfamız da, aşağı kısımda bulunan yorum bölümüne sorunuzu veya deneyiminizi yazarak kullanıcılarımıza fikir verebilirsiniz.

BMW 520 Yenilendiği günden bu yana dinamik bir görüntüya sahip olan ve sürüş kalitesini üst seviyelerde sürücüsüne yaşatan yetenekli bir otomobille karşı karşıya olduğumu hemen hissettim, gözlerim otomobille buluştuğu andan itibaren her türlü sürüş kalitesini yerine getirebilecek gerekli donanıma sahip olduğunu sürücüsüne hissettiriyor olduğunu fark ettim.

Otomobil ona sahip olmakla yetmeyeceğini önemli olan onu kullanabilmek hissini uyandırıyor, onunla yapılan sürüş zamanlarında yapılan her km de yetenekleri ortaya çıkıyor, ayırt edici özellikleri ile BMW’nin karakterini ortaya çıkartıyor. Uzun aks aralığı, kısa aks dışı mesafeler, uzun motor bölümü kapağı ve geriye yatık yolcu bölmesi gibi karakteristik orantılar. İki parçalı böbrek ızgara, onun üzerine ortalanmış marka amblemi ve üst kısmından “kesilmiş” görünümüyle, birlikte ön farları oluşturan çarpıcı bir tasarım kompozisyonu yaratan ikiz yuvarlak farlar, ilerisindeki yola odaklanmış o alışılagelmiş ifadeyi oluşturur.

Herkes tarafından “böbrek ızgara” olarak bilinen radyatör ızgarası BMW’nin en dikkat çekici özelliği. Bu simgesel BMW tasarım öğesi çok farklı yorumlarla, bugüne kadar BMW’nin yüzünü tanımlamayı sürdürmektedir. Markaya özgü, ışık halkalarıyla çevrili ikiz yuvarlak farlarla yanlardan kuşatılmış bu öğe, Test konuğumuz olan BMW 525d XDRİVE aracımıza benzersiz bir bütünlük kazandırmaktadır.

İç Tasarım
Sürücü odaklı tasarıma sahip olan BMW 525d XDRİVE araç merkez konsulda bulunan gösterge tablosu ve diğer elemanlar sürücünün doğrudan erişim alanı içerisinde bulunması amacıyla sürücüye doğru çevrilmiş olduğu hissediliyor. Seçkin malzemeler ile donatılan ön konsul klasikleşmiş BMW öğelerini içeriyor. Orta konsolun üst kısmında bulunan iDrive sisteminin ekranından yol bilgisayarı, navigasyon, ses sistemi ve araç ayarlarını ve yine orta konsolun sol kısmında bulunanan butonlardan sürüş modlarını düzenleyebiliyorsunuz.

Comfort, Eco pro, sınırlı sürüş desteği ile optimum çekiş Traction, Sport, Sport +, Auto H Park gibi bir çok özellik ön konsuldan kumanda edilebiliyor. Direksiyondan kumandalı F1 vites, en dikkatimi çeken özellik olarak vakumlu soft kapanan kapılar diyebilirim.

Genel Bakış
Etkileyici sportif hissi çok düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerleriyle birleştiren dizel motorlar da yeni neslin bir parçası.Yeni BMW 5 Serisi, hızlı ve yumuşak vites geçişleri ile mükemmel yakıt verimliliğine sahip sekiz ileri otomatik vites sunuyor. Sekiz ileri otomatik şanzıman Steptronik inanılmaz derecede yumuşak geçiş sağlamakla ve yakıt tüketimini de önemli oranda düşük seviyelerde sunuyor.

Önceki modelleri gibi, oldukça kapsamlı bir BMW EfficientDynamics paketini standart olarak barındırıyor. Bu daha iyi bir çevresel performans için hem düz sürüş modu hem de otomatik viteslerde otomatik Start/Stop işlevini ve sürüş deneyimi düğmesiyle (standart) etkinleştirilen ECO PRO modunu da içeriyor. Ayrıca yeni BMW 5 Serisi’nin isteğe bağlı sürücü destek ve mobilite hizmetleri paketi olan ConnectedDrive da bu segmentte benzersizdir. Bu pakete uzun far asistanı, adaptif farlar, park asistanı, geri vites kamerası, çarpışma uyarısı özelliğine de sahip şerit değiştirme uyarısı, frenleme işlevli sabit hız kontrolü ve sollama yasağı bilgisi iletebilen bir hız sınırı da dahildir.

Gelişmiş BMW EfficientDynamics teknolojisi
Otomobil, Fren Enerjisi Yeniden Üretimi ve elektromekanik elektrik destekli direksiyon da dahil olmak üzere akıllı enerji yönetim sistemlerini kapsamlı bir şekilde kullanıyor. Modele bağlı olarak bunlara vites değiştirme göstergesi, otomatik hava klape kontrolü, yüksek verimliliğe sahip arka diferansiyel, miktar ayarlamalı yağ pompası, elektrikli yakıt pompası, kavramalı klima kompresörü ve azaltılmış dönme direncine sahip lastikler de dahil edilebiliyor.

Otomobil trafik ışıklarında ya da yavaş akan trafikte durduğunda motoru kapatan otomatik Start/Stop işlevi, yeni BMW 5 Serisi modellerinde standart. Sürüş deneyimi düğmesi ile etkinleştirilen ECO PRO modu yakıt tüketimini düşürmek amacıyla gaz pedalı motor eşlemesini, ısıtmayı, klimayı ve ayna/koltuk sıcaklıklarını ayarlıyor. Bunun sonucunda menzildeki artış bir ekranda gösteriliyor.

Harman/Kardon Ses Sistemi.
2012 BMW 118i, iyi mühendisliğin neleri başarabileceğini gösteriyor. Kabin teknolojisine gelince Harman Kardon ses sistemine sahip olan test otomobilimizin içindeyken, bir konser salonunda oturuyorsunuz, aracın içindeki 16 hoparlör ve özellikle akustik koşulları da dikkate alarak, harman / kardon olarak ön ve arka alanda gösterge paneli üzerinde 7 adet 100 mm ALumaprene orta kademe hoparlörler yüklü.

625 watt toplam güç çıkışı ile, harman / kardon Logic 7 surround ses sistemi, tam otomatik AuraVox dengeleme sistemi tarafından şekilleniyor. HARMAN, akustik ve parametrelerin yüzlerce kez değerlendirildiği ve bağımsız uygun filtreler üretildiği bu yeni araç içi ses teknolojisi, hoparlör gecikme farkları düzeltip, bireysel kanallarının optimum ses seviyesini ayarlamaktadır.

Özel olarak geliştirilen zarlar ve mıknatıs sistemi ile büyük ses dinamiklerini ve her zamanki hoparlörlerden daha artan etkinliğini oluşturuyor. Ek yedi 26 mm metal-matris tweeter’lar iki ön koltuğun altında iki güçlü 217 mm merkez bas subwoofer ile tamamlanan ön kapılar, artı tüm modellerin panelinde ek bir orta hoparlör var. Akustik oldukça şeffaf,hoparlör ızgaraları bir kristal netliğinde ses deneyimi destekleyen ve kendi tasarım BMW 1 Serisi tarzını zekice sergiler durumda.

Akustik uzmanları tarafından elle ince ayar ile değiştirilen bu akustik ayar, high-end hoparlörler etkileşim içinde tam tonu potansiyelini yolcu koltuğuna oturduğunuzda büyüleyici bir üç boyutlu deneyimin keyfini çıkarabilirsiniz.

Teknolojik bilgilerden sonra diyebileceğim tek şey, eğer iyi müzik dinleme arzunuz varsa hangi tarz’dan hoşlanıyorsanız hoşlanın BMW 525d XDRİVE’ in içinde gerçek anlamda konser salonunda müzik dinleme keyfini yaşıyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir