BMWModifiye

BMW 3.0 CSL Hommage Fiyat Listesi, Yorumları ve Özellikleri

Artık her sene, eski, nostaljik bir modelini günümüze uyarlayarak yeni bir model tanıtmayı gelenek haline getirmiş olan BMW, bu sene de bu geleneğinden uzak durmadı. Daha önceki senelerde 328 Hommage ve 328 Touring gibi modellerin yeni versiyonu tanıtılmıştı, şimdi de 3.0 CSL Hommage’in modern haliyle tanıştık. 1970’lerin en gözde otomobillerinden biri olan 3.0 CSL Hommage’in yeni versiyonunun çok daha muhteşem olduğunu söyleyebiliriz. Yapılan açıklamalara göre otomobil maalesef konsept model olarak kalacak.

Özellikle fütüristik ve bir o kadar da gösterişli kokpiti ile dikkat çeken modelin yeşil/sarı karışımı rengi de oldukça isabetli bir seçim olmuş.

İç mekanın oldukça sade tutulduğu modelde özellikle ahşap kaplama/dijital gösterge gibi karşıtlıklara giden BMW bu sayede nostaljiyi ve günümüzü muazzam bir şekilde aynı potada eritmeyi başarmış. Keza LED tavan ışıklandırması, metal pedal seti ve tabii ki uçak formu direksiyon simidi gibi yenilikler de bambaşka bir hava katmış modele. Aynı iç yapısında olduğu gibi dış görünümde de geçmiş ve geleceği birleştiren BMW 3.0 CSL Hommage’in köpekbalığı formundaki ön tarafında karbon fiber ön splitter, lazer LED farlar ve çift böbrekli ön panjura yer verilirken arkasında ise oldukça kaslı çamurlukların, hava girişlerine yer veren kalın yan eteklerin ve ayna işlevi gören kameraların konuşlandırıldığını görüyoruz.

21 inçlik jantlara sahip olan konsepte yönelik bir diğer önemli ayrıntı ise dahili yangın söndürme sistemine yer verilmiş oluşu. Concorso d’Eleganza Villa d’Este Fuarı’nda görücüye çıkan BMW 3.0 CSL Hommage’in performans verilerine yönelik bir açıklama yapılmış değil ancak kaputunun altında eBoost teknolojinin kullanıldığı turbo beslemeli 3 litrelik ve 6 silindirli bir motorun yer aldığını düşünürsek beklentileri rahatlıkla karşılayacak denli kaslı olacağını söyleyebiliriz.

BMW’den konuyla ilk gelen izlenimler bu aracında sadece konsept olarak kalacağı yönünde.

BMW 3.0 CSL Hommage

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir